Modernizacja torowiska linii 9 rozpoczęta. Do Rudy Śląskiej dojedziemy autobusem 121

Skrócona trasa linii tramwajowej nr 9 i zastępcza komunikacja autobusowa – to zmiany, jakie wprowadzono w związku z rozpoczęciem remontu torowiska na ul. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej.

Byt 9tramwaj Szombierki

Rusza modernizacja torowiska linii nr 9 w dzielnicy Godula w Rudzie Śląskiej. Przypomnijmy, że umowę w tej sprawie podpisano 16 marca.To niezwykle ważna linia, łącząca kilka miast, będąca dla wielu pasażerów podstawowym środkiem komunikacji, dlatego bardzo zależy nam, żeby znacząco poprawić jej stan techniczny i zapewnić pasażerom jak najlepszy komfort podróży – mówił w marcu Bolesław Knapik, prezes zarządu spółki Tramwaje Śląskie S.A. Długo wyczekiwany remont właśnie rozpoczęto. W związku z tym podróżnych czekają pewne utrudnienia.

Co się zmieniło? Jak poinformował Zarząd Transportu Metropolitalnego od soboty, 18 kwietnia, w związku z przebudową infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej, zmianie ulegają trasy i rozkłady jazdy niektórych linii tramwajowych.

  • linia nr 5: zmiana rozkładu jazdy, kursy z Gliwic przez Chropaczów i Łagiewniki,
  • linia nr 9: skrócona trasa Chorzów Rynek – Ruda Śląska Chebzie Pętla,
  • linia nr 17: zmiana rozkładu jazdy.

Dodatkowo, wznowiono też kursowanie linii nr 30, kursującej w relacji: Bytom pl. Sikorskiego – Zabrze Biskupice pętla.

W czasie modernizacji rudzkiego odcinka torowiska linii tramwajowej nr 9 w celu zapewnienia możliwości bezpośrednich dojazdów na trasie Ruda Śląska - Bytom, wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Autobus linii nr 121 będzie kursowała na trasie Halemba Pętla - Orzegów Waniora - Bytom Dworzec. Pozwoli to na lepsze skomunikowanie centrum Bytomia z Rudą Śląską.

Zarząd Transportu Metropolitalnego w opublikowanym niedawno komunikacie wskazuje, że odnotowuje spadek liczby podróżnych w komunikacji miejskiej. - Nadal będziemy przypatrywać się tym dynamicznie zachodzącym zmianom i w związku z nimi wprowadzane będą kolejne modyfikacje rozkładów jazdy. Zalecamy częste sprawdzanie szczegółowych informacji w specjalnym komunikacie – podkreślają przedstawiciele ZTM.

Prace modernizacyjne mają zostać zakończone do połowy marca 2021 roku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon