Zenon Lissek musi wygrać kolejny mecz. Tym razem z rakiem

Zenon Lissek niedawno musiał zbierać pieniądze na bardzo kosztowną operację bioder. Teraz pojawił się kolejny problem. Legenda Szombierek Bytom ma raka.

Byt lissek

Zenona Lisska nie trzeba szerzej przedstawiać kibicom Szombierek Bytom. To w tym klubie spędził najwięcej czasu w trakcie piłkarskiej kariery i stąd wyjechał do niemieckiej Hansy Rostock. Nietety, ostatnio życie nie oszczędza słynnego pomocnika.

Latem ubiegłego roku pojawiła się informacja, że Lisskowi grozi wylądowanie na wózku inwalidzkim. Zdiagnozowano u niego zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową stawów biodrowych. Ratunkiem miała być operacja, ale zabieg wyceniono na 40 tys. złotych. Dzięki wsparciu wielu osób udało się uzbierać niezbędną kwotę.

57-latek czekał na operację, gdy otrzymał od lekarza kolejną wstrząsającą wiadomość. Jak informuje katowicki "Sport", słynny piłkarz ma raka. Sprawa była bardzo poważna i podobno niewiele brakowało, by skończyło się tragedią.

Lissek w marcu trafił do szpitala w ciężkim stanie. Przeprowadzono ciężką operację, ale najgorsze już raczej za nim. Po trzech tygodniach hospitalizacji wrócił do domu. Niestety, pandemia koronawirusa sprawia, że musi unikać kontaktu nawet z najbliższymi. Pozostaje mu życzyć, by jak najszybciej wrócił do zdrowia.

fot. Youtube/Górnik Zabrze

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Hokeistki polonia bytom

Hokejowa Polonia z dubletem

Czarni sucha gora

Do dwóch razy sztuka? Czarni chcą do okręgówki

Kuba Goniewiecha

Hokejowy mecz charytatywny dla Kuby Goniwiechy z Bytomia

DSC2794 kopia

Magdalena Fręch nadal królową polskiego tenisa!

Rodlo gorniki martin max jozef wandzik

100-lecie sportu w Górnikach. Przyjadą legendy futbolu

Polonia Bytom przegrała z Wartą Gorzów Wielkopolski

Falstart Polonii. To nie tak miało wyglądać

Siwek strona copy

Chorzów zamienił na Bytom. Drugi transfer Polonii