Zenon Lissek musi wygrać kolejny mecz. Tym razem z rakiem

Zenon Lissek niedawno musiał zbierać pieniądze na bardzo kosztowną operację bioder. Teraz pojawił się kolejny problem. Legenda Szombierek Bytom ma raka.

Byt lissek

Zenona Lisska nie trzeba szerzej przedstawiać kibicom Szombierek Bytom. To w tym klubie spędził najwięcej czasu w trakcie piłkarskiej kariery i stąd wyjechał do niemieckiej Hansy Rostock. Nietety, ostatnio życie nie oszczędza słynnego pomocnika.

Latem ubiegłego roku pojawiła się informacja, że Lisskowi grozi wylądowanie na wózku inwalidzkim. Zdiagnozowano u niego zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową stawów biodrowych. Ratunkiem miała być operacja, ale zabieg wyceniono na 40 tys. złotych. Dzięki wsparciu wielu osób udało się uzbierać niezbędną kwotę.

57-latek czekał na operację, gdy otrzymał od lekarza kolejną wstrząsającą wiadomość. Jak informuje katowicki "Sport", słynny piłkarz ma raka. Sprawa była bardzo poważna i podobno niewiele brakowało, by skończyło się tragedią.

Lissek w marcu trafił do szpitala w ciężkim stanie. Przeprowadzono ciężką operację, ale najgorsze już raczej za nim. Po trzech tygodniach hospitalizacji wrócił do domu. Niestety, pandemia koronawirusa sprawia, że musi unikać kontaktu nawet z najbliższymi. Pozostaje mu życzyć, by jak najszybciej wrócił do zdrowia.

fot. Youtube/Górnik Zabrze

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon