Carsharing powraca. W Bytomiu znowu można wynająć auto na minuty

Samochody na minuty ponownie pojawiły się w Bytomiu. Nie jest to jednak Traficar. Tym razem usługę oferuje PANEK CarSharing.

Byt Panek samochody

CarSharing to rozwiązanie dobre dla osób, które nie posiadają samochodu, a muszą z niego skorzystać. Decydując się na taką opcję samochód można wynająć zarówno na kilku minut, jak i na wiele dni. Tego typu praktyki mają doprowadzić do zahamowania wzrostu liczby samochodów rejestrowanych prywatnie. Dla bytomian to nie nowość, bowiem w marcu 2018 roku w naszym województwie pojawiła się usługa Traficar. Bytom znalazł się wówczas w gronie czternastu miast Śląska i Zagłębia. Jednakże po kliku miesiącach, w sierpniu, strefę zawężono, a auta Traficara można zostawiać wyłącznie w Katowicach, Chorzowie i na lotnisku w Pyrzowicach. Rozwiązanie to przestało zatem służyć bytomianom.

Teraz na Śląsku pojawiła się nowa firma. To Panek SA, która powstała w 2000 roku w Lubinie na Dolnym Śląsku jako lokalna wypożyczalnia samochodów. W ciągu 20 lat nieustannie się rozwijała, osiągając miano największego operatora systemu CarSharingowego. Na tym jednak nie koniec, bowiem jak zapowiadają przedstawiciele, jeszcze w kwietniu obejmie swoim zasięgiem wszystkie miasta powyżej 100 000 mieszkańców.

Od 20 kwietnia mieszkańcy Śląska mogą korzystać z CarSharingu. Każdy nowy użytkownik otrzyma 20 zł do wyjeżdżenia na start. Do stref, w których można wynająć samochód dołączają: Katowice, Sosnowiec, Gliwice, Bytom, Zabrze, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Ruda Śląska, Chorzów oraz Świętochłowice i Mysłowice.

Ekspansja w czasach koronawirusa

- W związku w przedłużającą się sytuacją epidemiczną podjęliśmy decyzję o kontynuacji ekspansji usługi. Większość połączeń kolejowych jest zawieszonych, nie działają samoloty, a potrzeba przemieszczania dalej występuje. Nie chcemy nikogo namawiać do wychodzenia z domu, dajemy możliwości tym, którzy tego potrzebują. Dzięki CarSharingowi można na przykład zrobić większe zakupy, co z kolei powoduje, że do sklepu chodzimy rzadziej. Zmniejsza się szansa zarażenia i kolejki. Wiemy, że nie każdy ma samochód, my mamy ich ponad 2 000 i robimy wszystko, aby były jak najbardziej użyteczne – informuje Katarzyna Panek, rzecznik PANEK S.A.

Ekspansja będzie przebiegała etapowo. Na początku nowa usługa zagości w województwie śląskim. Użytkownicy będą mogli korzystać z takich samochodów jak: Toyoty Yaris, Toyoty Corolla i CHR, Seaty Arona i Mercedesy GLA.

Samochody PANEK można wynajmować zarówno na minuty, jak i na kilometry, ale także na doby i tygodnie. Korzystające z nich osoby mogą podróżować po całej Polsce i zostawić je w dowolnej strefie. Wszystkie lokalizacje wynajmu widoczne są w aplikacji mobilnej PANEK, którą można pobrać ze sklepów GooglePlay i AppStore. Aplikację tę należy pobrać jeśli planujemy wypożyczyć samochód. Następnym krokiem jest utworzenie konta oraz rejestracja. Ta będzie wymagała podania danych z prawa jazdy oraz karty płatniczej. Każdy nowy użytkownik otrzyma 20 zł na bezpłatny przejazd. W razie pytań dotyczących rejestracji można skontaktować się z infolinią - tel. 690 20 20 20.

Korzystanie z usług firmy Panek w ramach CarSharing to jednak nie wszystko, ponieważ zorganizowano także akcję społeczną #HelpSharing, w ramach której osoby transportujące np. zakupy czy leki potrzebującym mogą liczyć na zwrot pieniędzy aż do 70 zł dziennie.

fot. Panek CS

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?