Lekcje baletu, trening fitness, rekomendacje spektakli czy operowy quiz - Opera Śląska nie zwalnia tempa!

Choć gmach Opery Śląskiej nadal pozostaje zamknięty, nie oznacza to, że kulturalne życie zamarło. Bytomska instytucja kultury regulanie dostarcza melomanom rozrywki.

Byt maseczkizopery

Dzięki wykorzystaniu mediów społecznościowych miłośnicy opery trzy razy w tygodniu ćwiczą baletowy fitness z solistką baletu Opery Śląskiej (#balletfit), a najmłodsi dwa razy w tygodniu mają okazję do udziału w wirtualnych lekcjach baletu (#lekcjebaletowe) czy zajęciach związanych z poznawaniem instrumentów (#lekcjeorkiestrowe). To jednak nie wszystko, bowiem soliści, a wśród nich m.in. Małgorzata Walewska czy Andrzej Lampert, codziennie rekomendują melomanom transmisje spektakli operowych z najbardziej znanych scen świata (#operaslaskapoleca).

Każdy może sprawdzić swoją wiedzę

Pracownicy Opery Śląskiej postanowili stworzyć także test wiedzy o operze. – W każdy wtorek i czwartek rano, na Facebooku i Instagramie, prezentowany jest quiz z wiedzy na temat opery, operetki i baletu. Pytania zostały przygotowane przez zespoły artystyczne, nadzorowane przez kierowników. Cel jest edukacyjny, ale forma ma być przyjemna, lekka i nie zabraknie w niej elementów humorystycznych. Stopień trudności oraz zakres pytań jest zróżnicowany – wyjaśnia Magdalena Nowacka-Goik, rzecznik prasowy Opery Śląskiej.

Szyją maseczki dla medyków

Praca wre także w pracowni krawieckiej. Osoby, które do tej pory tworzyły barwne kreacje dla bohaterów operowych spektakli, dziś szyją maseczki ochronne dla personelu medycznego, które trafią do Centrum Zdrowia w Mikołowie. - Maseczki zostaną przekazane na ręce dyrektora szpitala i rozdysponowane wśród pracowników. Pierwsze ochronne nakładki uszyte przez krawcową panią Ewę Kapias są już gotowe i wkrótce trafią do szpitala – dodaje Magdalena Nowacka-Goik.

fot. Opera Śląska

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Geschichte

Urodziny ASID. Znów będzie rave w starej poczcie

Piotr Rogucki na planie filmu w Bytomiu

Bytom udaje PRL. Przy ul. Kilara kręcono scenę filmową

Henryk Mercik

„Są zabytki, na których nie wolno oszczędzać”

Byt DSC 0033

Dwie główne nagrody za wydarzenie muzealne dla...

Byt mural strzelcow bytomskich

Na bytomskim bloku powstał patriotyczny mural

Byt parking przed m1

Radio Zet i M1 urządzą kino samochodowe w Bytomiu

Byt dni bytomia 2019

Dni Bytomia odwołane. Impreza dopiero za rok