Kwiaty ozdobiły miasto. Kwietne kobierce cieszą oko

Wiosenne szaty Bytomia: 14 tysięcy kwiatów ozdobiło miejskie skwery i place. Wśród nich są tulipany, narcyze, hiacynty, krokusy, szafirki, cebulice i śnieżniki.

Rośliny te zostały posadzone jesienią, a obecnie można je podziwiać w pełnej krasie. Pojawiły się m.in. na placu Sobieskiego, przy Urzędzie Miejskim czy na ulicy Dworcowej i ul. Katowickiej. Kwietne dywany będą zdobiły miasto prawdopodobnie do połowy maja. Po tym czasie pracownicy Zieleni Miejskiej zastąpią je kwitnącymi roślinami jednorocznymi takimi jak m.in.: pelargonie, begonie czy niecierpki.

https://www.youtube.com/watch?v=8fG3_tzD8rM

Wielkie sadzenie trwa. Niebawem w donicach znajdujących się na ulicy Dworcowej pojawią się brzozy Youngi, a przed Urzędem Miejskim zostaną posadzone wierzby Hakuro–Nishiki. Z kolei bytomskie skwery, place i klomby zdobić będą trawy ozdobne z gatunków miskant, rozplenica i proso, a także kwitnące byliny – rudbekie, dziewanny, jeżówki, lawendy, rozchodniki, liliowce. - Rośliny zostały dobrane pod kątem zmian klimatycznych. Są wytrzymałe na suszę, jednocześnie wiele z nich jest roślinami miododajnymi – zapewnia Gabriela Kadłubek z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Na posadzenie w nowych lokalizacjach czekają także choinki, które bytomianie przekazali po świętach Bożego Narodzenia do MZDIM.

fot. Maciej Poloczek

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem