Bytomski spektakl podbija Polskę

Spektakl Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark został zakwalifikowany do prestiżowego programu Teatr Polska.

Byt teatrrozbark1

Program Teatr Polska organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego celem jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Jak wyjaśniają twórcy przedsięwzięcia, Teatr Polska nie tylko popularyzuje sztukę teatralną, ale działa także na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych.

W skład komisji artystycznej programu weszli: Jadwiga Majewska (przewodnicząca), Dominik Gac, Agnieszka Marszałek, Małgorzata Piekut oraz Karol Suszczyński. Jury po obejrzeniu rejestracji stu piętnastu przedstawień zgłoszonych do udziału w programie, zarekomendowało do drugiego etapu kwalifikacji osiemnaście przedstawień. Wśród nich znalazł się spektakl „Manhattan” Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark w reż. Danieli Komędery- Miśkiewicz i Dominiki Wiak.

- Komisja podjęła decyzję o wyborze wyżej wymienionych spektakli kierując się ich wysoką wartością artystyczną oraz kulturotwórczym potencjałem. Komisja starała się, by wybrany zestaw spektakli jak najszerzej prezentował życie teatralne w Polsce, zarówno w kwestii tematów, gatunków i stylistyk, jak i regionalnej reprezentacji - czytamy w uzasadnieniu jury.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt mural przy ul chorzowskiej w bytomiu

Wielki ptak zamieszkał przy ul. Chorzowskiej....

Byt publicznosc dni bytomia

Dni Bytomia: będzie zabawa i będą utrudnienia.

Byt becek otwarcie 02

Byliśmy w przebudowanym Beceku. Zmiany są ogromne!

Byt klatka szpital gorniczy

Utalentowana bytomianka odwiedzi Galerię na...

Byt wystawa architektura bytom

Piękno architektury Bytomia uchwycone na...

Byt agora bytom z pasji 2

Zdjęcia samochodów inne, niż wszystkie

Byt kasia mos flashlight

Kasia Moś znów walczy o Eurowizję [VIDEO]