Kolejni mieszkańcy zakażeni koronawirusem. Zmarło już 13 osób

Na 404 zgony wywołane SARS-CoV-2 w całej Polsce, aż 80 miało miejsce w województwie śląskim, a w samym Bytomiu z powodu koronawirusa zmarło już 13 mieszkańców. Jak wygląda aktualna sytuacja w naszym mieście?

Jak sytuacja wygląda w Bytomiu?

Dane z 21 kwietnia wskazują, że z powodu SARS-CoV-2 122 osoby z Bytomia zostały poddane kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną, 38 jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, a 154 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym, z kolei u 206 osób stwierdzono wynik dodatni. Mamy też jednego ozdrowieńca. Niestety, z powodu koronawirusa w naszym mieście zmarło już 13 osób.

We wtorek, 21 kwietnia, potwierdzono, że groźnym wirusem zakazili się kolejni mieszkańcy Bytomia. Jak podaje rzecznik Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, to dwóch mężczyzn: starszy i młody oraz dwie kobiety: starsza i w sile wieku.

Z kolei w środowy poranek, 22 kwietnia, Śląski Urząd Wojewódzki podał, że wśród kolejnych 12 nowych zakażonych jest m.in. jedna mieszkanka Bytomia w średnim wieku. Dodatkowo, w województwie 333 chorych poddanych zostało hospitalizacji. Są jednak też dobre wieści, bowiem 93 osoby pokonały koronawirusa i są zaliczane do ozdrowieńców.

fot. pixabay.com

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon