TańczMY z Teatrem Rozbark!

29 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji Teatr Rozbark zaprasza do tańca! Wiele atrakcji zapowiedziało także bytomskie stowarzyszenie Imagination Space Center.

Byt ballet pose 1725207 1280


Przedsięwzięcie realizowane przez rozbarską scenę organizowane jest w ramach ogólnopolskiej akcji TańczMY zainicjowanej przez Instytut Muzyki i Tańca. W jej ramach w całej Polsce odbędą się aż 54 wydarzenia!

- Będziemy wspólnie promować taniec, pokazywać jego wartość i piękno oraz dzielić się z Wami radością z tańca płynącą – piszą przedstawiciele rozbarskiej sceny na facebookowym profilu teatru i dodają, że Międzynarodowy Dzień Tańca obchodzony jest na całym świecie 29 kwietnia od 1982 roku, jednakże ogólnopolska akcja tańczMY odbywa się po raz drugi. W minionym roku w akcję włączyło się 45 organizatorów, którzy przygotowali ponad 80 wydarzeń, w których wzięło udział około 7 tysięcy uczestników i blisko 15 tysięcy widzów.

Tegoroczne święto tańca w Bytomiu będzie trwało aż 11 dni. Dla miłośników tańca Teatr Rozbark przygotował 9 spotkań tanecznych. To właśnie podczas nich będzie można nauczyć się nie tylko tańczyć, ruszać się, ale i odkrywać. Będzie też pewna niespodzianka, bowiem artyści postanowili zaskoczyć widzów i zaplanowali video premierę spektaklu niespodzianki w dwóch weekendowych odsłonach! Link do wydarzenia znajduje się TU!

Akcja zostanie zainaugurowana w czwartek, 23 kwietnia, i potrwa aż do 3 maja. W jej ramach Teatr Rozbark proponuje udział w następujących przedsięwzięciach: Zarażamy ruchem z Alexeyem Torgunakovem, z Anną Kaczmarczyk, Anną Piotrowską czy Teatralne wydobycie, czyli z Archiwum R (pokaz archiwalnych premier Teatru Rozbark online).

Podejmij taneczne wyzwanie!

Taneczne wyzwanie z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca organizuje także Daniel Leżoń z Imagination Space Center, absolwent Wydziału Teatru Tańca AST w Krakowie, tancerz i aktor warszawskiego Teatru Och. - 29.04.2020 o godzinie 8:00 włączam livestream na Facebooku i tańczę do 8:00 następnego dnia. Tańczę, aby uczcić i uczuć Międzynarodową MOC Tańca i Międzynarodowy Dzień Tańca! Przyłącz się w sposób najwygodniejszy dla Ciebie. Tańcz godzinę lub dziesięć, streamuj lub nie, komentuj i udostępniaj – mówi Daniel Leżoń. Jak zaznacza, wyzwanie - Taniec 24H jest częścią akcji tańczmy, a jej patronem jest Instytut Muzyki i Tańca.

To jednak nie wszystkie wydarzenia organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Pełną listę można znaleźć TU!

fot. pixabay.com

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon