Pożar schronu w Łagiewnikach

Bytomscy strażacy od 1 marca ugasili już 77 pożarów traw na terenie powiatu. Z kolei we wtorek, 21 kwietnia, odnotowano pożar w schronie znajdującym się przy ul. Krzyżowej w Łagiewnikach.

Byt bunkier1

Okazuje się, że paliły się śmieci zalegające we wnętrzu obiektu, a przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. - Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 16.57. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono pożar w częściowo zniszczonym bunkrze, a teren zabezpieczono. Nie było informacji o osobach, które mogą znajdować się w środku. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru – informuje mł. ogn. Wojciech Krawczyk, oficer prasowy komendy miejskiej PSP.

Prawdopodobnie w ostatnim czasie ktoś mógł pomieszkiwać wewnątrz bunkra. – Po przeszukaniu obiektu znaleziono nawet dwukilogramową butlę z propanem-butanem – przyznaje Wojciech Krawczyk.

W akcji uczestniczyli także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Górnikach: - Do działań ruszyliśmy naszym niezawodnym GBA Magirus Deutz (rocznik 1978). W interwencjach braliśmy udział wraz z funkcjonariuszami PSP Bytom - relacjonują strażacy.

fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Górnikach

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

39 723488 g

Zaatakował młodszego i słabszego. Teraz szuka go Policja

Wypadek wroclawska luzycka1

Poważny wypadek na Wrocławskiej. Poszkodowaną zabrało LPR

Noz w rece

Z nożem na ochroniarza

Korek na ulicy Wrocławskiej

17 kolizji jednego dnia

Policja noc2

Pijany bytomianin uwięził partnerkę w samochodzie

Byt goo

Wyciek danych klientów Taurona! Hakerzy mają...