Pożar schronu w Łagiewnikach

Bytomscy strażacy od 1 marca ugasili już 77 pożarów traw na terenie powiatu. Z kolei we wtorek, 21 kwietnia, odnotowano pożar w schronie znajdującym się przy ul. Krzyżowej w Łagiewnikach.

Byt bunkier1

Okazuje się, że paliły się śmieci zalegające we wnętrzu obiektu, a przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. - Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 16.57. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono pożar w częściowo zniszczonym bunkrze, a teren zabezpieczono. Nie było informacji o osobach, które mogą znajdować się w środku. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru – informuje mł. ogn. Wojciech Krawczyk, oficer prasowy komendy miejskiej PSP.

Prawdopodobnie w ostatnim czasie ktoś mógł pomieszkiwać wewnątrz bunkra. – Po przeszukaniu obiektu znaleziono nawet dwukilogramową butlę z propanem-butanem – przyznaje Wojciech Krawczyk.

W akcji uczestniczyli także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Górnikach: - Do działań ruszyliśmy naszym niezawodnym GBA Magirus Deutz (rocznik 1978). W interwencjach braliśmy udział wraz z funkcjonariuszami PSP Bytom - relacjonują strażacy.

fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Górnikach

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt pozar huta zygmunt

Paliło się w Hucie Zygmunt. 46 strażaków gasiło...

Byt smiglowiec lpr

Radzionków: Na parkingu Cydr Park lądował...

Byt 39 645045 g

Kronika Policyjna: 8 lutego [przegląd]

Byt smieci przy torach1

Ktoś ciągle podrzuca śmieci na trasę kolei...

Byt zespol szkol technicznych w bytomiu

Koronawirus zaatakował w kolejnej szkole. Tym...

Byt stluczony samochod

Kronika Policyjna: 17 sierpnia [przegląd]