Dawne kurtyny wodne w nowej odsłonie służą szpitalom

Przed wejściami do bytomskich szpitali pojawiły się kurtyny odkażające. Zostały zamontowane przez Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne.

Byt kurtynywodne

Trzy ze wspomnianych kurtyn do odkażania odzieży ustawiono w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 przy ul. Prusa, na oddziale obserwacyjno-zakaźnym przy alei Legionów 49 oraz w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 przy Batorego. Co ciekawe, powstały po przerobieniu popularnych latem kurtyn wodnych. - Prace zostały zaprojektowane i wykonane całkowicie przez pracowników naszej firmy. W swojej konstrukcji przypominają kurtyny wodne, jednak różnią się systemem zamontowanych dysz i ich rozmieszczeniem – krople są znacznie mniejsze, wytwarzana jest swoista mgła ze środkiem odkażającym - wyjaśnia Dariusz Żabski, pełnomocnik zarządu ds. eksploatacji sieci BPK sp. z o.o.

Kurtyny to nie jedyne nowe środki służące zwiększeniu bezpieczeństwa osób przekraczających próg szpitala. Dodatkowo, wykorzystywane są także specjalne maty odkażające, które niwelują możliwość przenoszenia zarazków na butach.

Gdy tylko pandemia się zakończy, bramy odzyskają swoją dawną funkcję i w upalne dni będą zapewniać ochłodę bytomianom.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon