W tym roku bez wodotrysków? Fontanny będą nieczynne do odwołania

Bytom na brak fontann nie może narzekać. W tym roku jednak być może nie będziemy mieć okazji do podziwiania ich uroku. Zgodnie z zaleceniami Sanepidu zadecydowano, by ich nie uruchamiać do czasu zniesienia stanu epidemicznego.

Byt fontanna na placu sikorskiego

Miasto opiekuje się dwunastoma fontannami. Najbardziej znana spośród nich jest oczywiście na Rynku. Pozostałe znajdują się na placu Akademickim, Sikorskiego, Targalskiego, św. Barbary, skwerze Bonczola (Miechowice), a także w parku Mickiewicza i parku Kachla (przed muszlą koncertową, w rejonie skrzyżowania Chrzanowskiego i Wrocławskiej oraz sztuczny strumyk na Górze Miłości).

Miejski Zarząd Dróg i Mostów jest gotów do uruchomienia większości z nich, natomiast przy niektórych nadal są prowadzone prace konserwacyjne. Jednak ze względu na obowiązujący w kraju stan epidemiczny Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bytomiu zaleciła, aby nie uruchamiać miejskich wodotrysków. Władze miasta przychyliły się do tej opinii, gdyż wodna bryza unosząca się w pobliżu fontann może być dodatkowym nośnikiem cząstek koronawirusa.

Nikt nie wie kiedy można spodziewać się końca pandemii. Dlatego najprawdopodobniej w tym roku raczej nie zobaczymy tryskających fontann w Bytomiu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim