W tym roku bez wodotrysków? Fontanny będą nieczynne do odwołania

Bytom na brak fontann nie może narzekać. W tym roku jednak być może nie będziemy mieć okazji do podziwiania ich uroku. Zgodnie z zaleceniami Sanepidu zadecydowano, by ich nie uruchamiać do czasu zniesienia stanu epidemicznego.

Byt fontanna na placu sikorskiego

Miasto opiekuje się dwunastoma fontannami. Najbardziej znana spośród nich jest oczywiście na Rynku. Pozostałe znajdują się na placu Akademickim, Sikorskiego, Targalskiego, św. Barbary, skwerze Bonczola (Miechowice), a także w parku Mickiewicza i parku Kachla (przed muszlą koncertową, w rejonie skrzyżowania Chrzanowskiego i Wrocławskiej oraz sztuczny strumyk na Górze Miłości).

Miejski Zarząd Dróg i Mostów jest gotów do uruchomienia większości z nich, natomiast przy niektórych nadal są prowadzone prace konserwacyjne. Jednak ze względu na obowiązujący w kraju stan epidemiczny Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bytomiu zaleciła, aby nie uruchamiać miejskich wodotrysków. Władze miasta przychyliły się do tej opinii, gdyż wodna bryza unosząca się w pobliżu fontann może być dodatkowym nośnikiem cząstek koronawirusa.

Nikt nie wie kiedy można spodziewać się końca pandemii. Dlatego najprawdopodobniej w tym roku raczej nie zobaczymy tryskających fontann w Bytomiu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony