Kolejne dwie bytomianki przegrały walkę z koronawirusem

Są kolejne ofiary koronawirusa. W poniedziałek, 27 kwietnia, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach poinformowała, że w szpitalu w Tychach zmarła 85-letnia kobieta z Bytomia. To nie koniec złych wieści, bowiem 25 kwietnia, także w tyskiej lecznicy, zmarła 84-letnia bytomianka.

Byt covid

Przybyło też zakażonych. W całej Polsce mamy 144 nowe przypadki, z czego aż 31 w naszym województwie. Do tej pory SARS-CoV-2 zaraziło się już 11761 osób, a zmarło 539 (w naszym województwie 93). Są i dobre wieści, bowiem w naszym kraju koronawirusa pokonało 2466, z czego w województwie śląskim 200 osób.

A jak wygląda sytuacja w Bytomiu?

W naszym mieście mamy już 9 ozdrowieńców. Jak poinformował dziś Śląski Urząd Wojewódzki, wśród ozdrowieńców jest m.in. mieszkanka Bytomia w sile wieku, która przez ostatnie tygodnie leczyła się w izolacji w domu. Natomiast w szpitalu zakaźnym w Tychach, ze względu na uciążliwe objawy zakażenia koronawirusem, do zdrowia dochodzi 91-letni bytomianin.

Do tej pory u 267 bytomian stwierdzono wynik dodatni. Niestety, z powodu koronawirusa zmarło już 16 osób. 265 osób poddanych jest obecnie kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną, 26 mieszkańców Bytomia podlega hospitalizacji z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, a 34 pozostają pod nadzorem epidemiologicznym.

fot. pixabay.com

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem