Kolejne dwie bytomianki przegrały walkę z koronawirusem

Są kolejne ofiary koronawirusa. W poniedziałek, 27 kwietnia, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach poinformowała, że w szpitalu w Tychach zmarła 85-letnia kobieta z Bytomia. To nie koniec złych wieści, bowiem 25 kwietnia, także w tyskiej lecznicy, zmarła 84-letnia bytomianka.

Byt covid

Przybyło też zakażonych. W całej Polsce mamy 144 nowe przypadki, z czego aż 31 w naszym województwie. Do tej pory SARS-CoV-2 zaraziło się już 11761 osób, a zmarło 539 (w naszym województwie 93). Są i dobre wieści, bowiem w naszym kraju koronawirusa pokonało 2466, z czego w województwie śląskim 200 osób.

A jak wygląda sytuacja w Bytomiu?

W naszym mieście mamy już 9 ozdrowieńców. Jak poinformował dziś Śląski Urząd Wojewódzki, wśród ozdrowieńców jest m.in. mieszkanka Bytomia w sile wieku, która przez ostatnie tygodnie leczyła się w izolacji w domu. Natomiast w szpitalu zakaźnym w Tychach, ze względu na uciążliwe objawy zakażenia koronawirusem, do zdrowia dochodzi 91-letni bytomianin.

Do tej pory u 267 bytomian stwierdzono wynik dodatni. Niestety, z powodu koronawirusa zmarło już 16 osób. 265 osób poddanych jest obecnie kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną, 26 mieszkańców Bytomia podlega hospitalizacji z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, a 34 pozostają pod nadzorem epidemiologicznym.

fot. pixabay.com

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...