Zatrzymano podejrzanych o zabójstwo bytomianina

Pod koniec ubiegłego tygodnia w Bytomiu doszło do morderstwa. 40-letni mężczyzna zginął podczas imprezy suto zakrapianej alkoholem.

Byt zabojstwowbytomiu

W czwartek, 23 kwietnia, tuż przed północą w jednym z bytomskich mieszkań rozegrał się dramat. Domowa impreza organizowana w gronie znajomych zakończyła się morderstwem jednego z biesiadników. - Oficer dyżurny otrzymał informację, że na klatce schodowej leży mężczyzna, który nie daje oznak życia. Na miejsce w trybie pilnym zostali skierowani policjanci z ogniwa patrolowego – informuje asp. sztab. Rafał Wojszczyk, oficer prasowy KMP w Bytomiu.

Kiedy mundurowi weszli do budynku, znaleźli zwłoki mężczyzny. Jego ciało leżało na schodach. Z uwagi na to, że drzwi do jednego z mieszkań znajdujących się na piętrze były otwarte, to tam policjanci skierowali swe kroki. Trop okazał się właściwy. W pomieszczeniu znajdowali się kompani zamordowanego: 50-letni mężczyzna i 57-letnia kobieta. Oboje spożywali alkohol. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 2 promile, natomiast u kobiety prawie 3 promile.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podczas libacji pomiędzy imprezującymi mężczyznami doszło do sprzeczki. Ta przerodziła się w masakrę, ponieważ jak wskazuje bytomska policja, 50-latek zaatakował 40-latka. Zadał mu rany cięte i kłute nożem. W wyniku doznanych obrażeń mężczyzna zmarł. Mundurowym udało się ustalić, że w sprawę mogą być zamieszane wspomniane już wcześniej dwie osoby: 50-letni mężczyzna oraz 57-letnia kobieta. Oboje zostali zatrzymani. - Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policyjni śledczy oraz technik, którzy zabezpieczał ślady. Wszystkie czynności były wykonywane pod nadzorem prokuratora rejonowego. Kobieta i mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty – precyzuje Rafał Wojszczyk.

50-latek podejrzewany jest o zabójstwo przy użyciu noża, a 57-latka może zostać ukarana za utrudnianie postępowania karnego poprzez zacieranie śladów w związku z zabójstwem. Mężczyzna trafił za kratki. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd zdecydował o zastosowaniu 3-miesięcznego aresztu. Za zabójstwo może mu grozić nawet kara dożywotniego więzienia. Z kolei kobieta została objęta policyjnym dozorem. W więzieniu może spędzić do 5 lat.

fot. KMP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt pozartrawy

W Bytomiu płoną trawy i lasy. Winna jest susza...

Byt trakcja1

Wpadł podczas kradzieży trakcji tramwajowej

Byt policja przejela lewy tyton

Kronika Policyjna: 3 lutego [przegląd]

Byt dozor dla rozbojarza

Za kradzież telefonu i pobicie rozbojarza może...

Byt straz pozarna drzwi

Pożar budynku przy Suchogórskiej: ewakuowano 8...

Byt trefon

Nowy zastępca komendanta Straży Pożarnej w Bytomiu