W 850 tłoku już nie ma, ale nie wszyscy dojadą nim do pracy?

Zmiany rozkładów jazdy, ograniczona liczba miejsc w autobusach i tramwajach czy gruntowna dezynfekcja pojazdów komunikacji miejskiej – w związku z koronawirusem Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadził wiele zmian.

Byt wejscie do autobusu

Okazuje się, że w związku z zaistniałą sytuacją pasażerowie mogą zajmować zaledwie połowę dostępnych miejsc siedzących w pojazdach komunikacji miejskiej. To może rodzić pewne utrudnienia na najbardziej uczęszczanych liniach. Tak jest na przykład w autobusach linii 850 kursujących pomiędzy Bytomiem a Gliwicami, gdzie pracuje wielu mieszkańców naszego miasta. - Ta linia to katastrofa! – zauważa jeden z naszych Czytelników i dodaje, że codziennie podróżuje z Bytomia do Gliwic o godz. 13.05. - Kierowca wpuszcza 15 pasażerów na dworcu w Bytomiu. Reszta do pracy nie dojedzie. Ludzie zostają na przystankach – podkreśla Czytelnik.

W związku z powyższym o komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Michała Wawrzaszka, naczelnika Wydziału Prasowego i Komunikacji z Pasażerem w Zarządzie Transportu Metropolitalnego. - Nie tylko obserwujemy sytuację na linii nr 850 i analizujemy systematycznie zbierane o niej informacje, ale również wprowadziliśmy już pewne udogodnienia na tej trasie. Pozytywnie rozpatrując zgłoszenia pasażerów oraz w wyniku analiz napełnień, dokonaliśmy już pewnych korekt w rozkładach jazdy – wyjaśnia Michał Wawrzaszek.

Będzie więcej kursów na linii autobusowej nr 850?

Okazuje się, że wprowadzono już pewne zmiany. Otóż, od 20 kwietnia wykonywanie są dwa kursy z przystanku Bytom Dworzec – o godz. 5:00 i 5:05, w obu przypadkach połączenia obsługiwane są dużymi pojazdami. Podobnie jest w przeciwnym kierunku, ponieważ wykonywane są dwa kursy z przystanku Gliwice Pl. Piastów – o godz. 5:52 i 5:55. Czy w planach jest zwiększenie częstotliwości kursowania autobusu linii 850? - Tak, jest rozpatrywana możliwości dodatkowego zwiększenia oferty przewozowej na tej linii. Projekt został już przygotowany. Zanim go urzeczywistnimy to musi on zostać zaakceptowany przez wszystkie gminy, po terenie których kursują autobusy linii nr 850 – precyzuje Wawrzaszek.

Należy podkreślić, że sytuacja związana z kursowaniem komunikacji miejskiej w województwie śląskim jest dynamiczna. - W ostatnim czasie wprowadzamy bardzo dużo zmian w rozkładach jazdy. Modyfikacji dokonujemy niemal każdego dnia i obejmują one setki linii. Zalecamy zatem pasażerom, aby sprawdzali rozkłady jazdy na stronie internetowej przed wyjściem z domu – wskazuje naczelnika Wydziału Prasowego i Komunikacji z Pasażerem ZTM. Wszystkie zmiany można na bieżąco śledzić odwiedzając stronę internetową ZTM.

fot. ZTM

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon