Fundacja WOŚP przekaże bytomskiemu szpitalowi łóżka i kardiomonitory

Pomoc dla bytomskich szpitali płynie z wielu stron. W akcję wsparcia medyków zaangażowały się zarówno osoby prywatne, rozmaite firmy, władze samorządowe i wojewódzkie, ale i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!

Byt szpital4maski1

Fundacja Jurka Owsiaka od lat wspiera szpitale w całej Polsce. Nie inaczej jest w dobie walki z koronawirusem. Tym razem WOŚP przekaże ponad 70 lecznicom specjalistyczne łóżka i kardiomonitory zakupione dzięki Funduszowi Interwencyjnemu na rzecz walki z epidemią COVID-19. Kilka z nich trafi także do Bytomia.

- Otrzymaliśmy fantastyczną wiadomość Fundacja WOŚP przekaże łóżka i kardiomonitory na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej naszego szpitala! Na razie dotarły do nas maski chirurgiczne (2 tysiące) i przyłbice (600) zakupione z Funduszu Interwencyjnego WOŚP. Bardzo dziękujemy! – poinformowali przedstawiciele Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu.

Jak się okazuje Oddział Intensywnej Opieki Medycznej WSS nr 4 wzbogaci się o dwa kardiomonitory.

Bytomska lecznica otrzymała z WOŚP też trójwarstwowe maseczki chirurgiczne i przyłbice, podobnie jak Szpital Specjalistyczny nr 1, Szpital Specjalistyczny nr 2 oraz Dom Pomocy Społecznej Kombatant i Dom Pomocy Społecznej z ul. Dworcowej.

fot. FB WSS nr 4 w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon