Zarekwirowany alkohol  posłuży do walki z pandemią COVID-19

Bytomscy policjanci dwa miesiące temu zabezpieczyli 48 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Do tej pory „lewe” trunki zazwyczaj utylizowano. Tym razem jednak będzie inaczej.

W lutym 2020 roku bytomscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w jednym z mieszkań w centrum naszego miasta rozlewany jest „lewy” alkohol. Kiedy przybyli na miejsce zdarzenia ich przypuszczenia potwierdziły się. Okazało się, że procederem trudniła się 43-letnia kobieta. Mundurowi zatrzymali podejrzaną i zabezpieczyli butelki z alkoholem bez polskich znaków akcyzy skarbowej. 43-latce grozi teraz grzywna. Może też spędzić nawet rok za kratkami, ale o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

- Z inicjatywy policjantów bytomskiej komendy zabezpieczone 48 litrów alkoholu, za zgodą sądu na mocy przepisów, które weszły z tytułu walki z epidemią koronawirusa, zostało przekazane do Wydziału Zaopatrzenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Teraz zabezpieczony alkohol zostanie wykorzystany do walki z epidemią COVID-19 - wyjaśnia asp. sztab. Rafał Wojszczyk, oficer prasowy KMP w Bytomiu.

Teraz wysokoprocentowy alkohol prawdopodobnie zostanie przerobiony na płyn do dezynfekcji.

fot. KMP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon