Tegoroczna Industriada odbędzie się jesienią?

O czerwcowym święcie Szlaku Zabytków Techniki możemy zapomnieć. Wydawać by się mogło, że tegoroczna edycja Industriady zostanie odwołana, jednakże województwo planuje przenieść imprezę na wrzesień. Czy ten plan się powiedzie?

- Z uwagi na panującą sytuację, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski podjął decyzję, że tegoroczna Industriada nie odbędzie się w zaplanowanym terminie, tj. 6 czerwca. Nadal trwają rozmowy dotyczące ewentualnego przeniesienia święta Szlaku Zabytków Techniki na inny termin – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie Industriady.

Kiedy dokładnie wydarzenie mogłoby się odbyć? Rąbka tajemnicy uchylił marszałek województwa śląskiego. - Industriada została przełożona na wrzesień – poinformował Jakub Chełstowski podczas Rozmowy Dnia w Radiu Piekary, prowadzonej przez redaktora Marcina Zasadę. - Nie wiemy jaka będzie sytuacja we wrześniu, to szereg pytań, na które nie znamy odpowiedzi – dodał jednak.

Z uwagi na pandemię koronawirusa unieważniono także otwarty konkurs ofert na zadania publiczne Województwa Śląskiego w dziedzinie upowszechniania dziedzictwa przemysłowego w 2020 r. ogłoszony 12 lutego 2020 roku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Koncert charytatywny dla Mariusza Czecha

Koncert charytatywny dla Mariusz Czecha 26 kwietnia w BCK

Bartkow ksiazka tajny zamek niedzica

Radny-historyk napisał książkę o skarbie Inków

Pałac w Miechowicach

Dni otwarte pięknego pałacu Tiele-Wincklerów

Byt Damian dabrowski1

Damian Dąbrowski. Najlepszy śląski ekspert od...

Byt orkiestra

Letnie ParkoGranie już w sobotę

Byt opera

Opera Śląska świętuje Międzynarodowy Dzień Tańca!

Byt becek walentynki serca

Gdzie zabrać drugą połówkę w Walentynki? Do...