Tegoroczna Industriada odbędzie się jesienią?

O czerwcowym święcie Szlaku Zabytków Techniki możemy zapomnieć. Wydawać by się mogło, że tegoroczna edycja Industriady zostanie odwołana, jednakże województwo planuje przenieść imprezę na wrzesień. Czy ten plan się powiedzie?

- Z uwagi na panującą sytuację, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski podjął decyzję, że tegoroczna Industriada nie odbędzie się w zaplanowanym terminie, tj. 6 czerwca. Nadal trwają rozmowy dotyczące ewentualnego przeniesienia święta Szlaku Zabytków Techniki na inny termin – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie Industriady.

Kiedy dokładnie wydarzenie mogłoby się odbyć? Rąbka tajemnicy uchylił marszałek województwa śląskiego. - Industriada została przełożona na wrzesień – poinformował Jakub Chełstowski podczas Rozmowy Dnia w Radiu Piekary, prowadzonej przez redaktora Marcina Zasadę. - Nie wiemy jaka będzie sytuacja we wrześniu, to szereg pytań, na które nie znamy odpowiedzi – dodał jednak.

Z uwagi na pandemię koronawirusa unieważniono także otwarty konkurs ofert na zadania publiczne Województwa Śląskiego w dziedzinie upowszechniania dziedzictwa przemysłowego w 2020 r. ogłoszony 12 lutego 2020 roku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt plakat w tyl glowy a3

Teatr Prowincja w Bytomiu

Noc Teatrów w Bytomiu

Bytomski5 INDUSTRIADA 2014 Radiostacja Gliwice

INDUSTRIADA w liczbach

Bytomski5 10247194 690115004363435 7795794083832182253 n

Uczniowie Baletówki w Teatrze Rozbark

Bytomski5 Plakat MARIKA

Spektakl "Marika" w bytomskim muzeum

Bytomski4 marek mos

Prezydent zaprasza na koncert z okazji...

Bytomski2 cudar

Musical „Cuda Rebego” w BeCeKu