Opera Śląska świętuje Międzynarodowy Dzień Tańca!

Bytomska instytucja kultury celebruje Międzynarodowy Dzień Tańca już od poniedziałku 27 kwietnia, ale to właśnie dziś ma miejsce finał świętowania. Co w programie?

Byt opera

- Gale, koncerty, spektakle baletowe. Tak obchodzono w poprzednich latach święto tańca i tancerzy. Tak również świętowano w Operze Śląskiej do tej pory – przyznaje Magdalena Nowacka-Goik, rzecznik prasowy Opery Śląskiej. Tegoroczne świętowanie przebiegnie jednak zupełnie inaczej. Teatry w całej Polsce będą otwarte dopiero w kolejnym etapie odmrażania gospodarki, ale nie stanowi to przeszkody do celebrowania tego wyjątkowego dnia.

Opera Śląska przenosząc swoją aktywność do Internetu, proponuje melomanom i miłośnikom tańca wiele atrakcji. Będą lekcje balety, film o historii point zrealizowany przez Operę Śląską, filmowy alfabet baletowy, a o godz. 17.30/18 będzie można zobaczyć reportaż o tancerzach Opery Śląskiej, którzy opowiadają o tym, czym jest dla nich taniec. Wszystko odbędzie się za sprawą mediów społecznościowych, dlatego warto śledzić operowego Facebook’a i Instagram. - W tym roku, ze względu na pandemię, Opera Śląska świętuje online! Zgodnie z mottem „Opera Blisko Ciebie”, ani tancerze, ani inne zespoły artystyczne, ani dyrekcja, nie wyobrażali sobie, aby to święto spędzić bez swoje widowni. I do udziału w tanecznych wydarzeniach zaprosili na kanały społecznościowe – dodaje Magdalena Nowacka-Goik.

W poprzednich dniach można było m.in. usłyszeć, jak tancerze Baletu Opery Śląskiej opowiadają o obchodach Międzynarodowego Dnia Tańca w swoich rodzinnych krajach.

https://www.youtube.com/watch?v=Q-EL6--F8RI&feature=youtu

Kierownik zespołu, Grzegorz Pajdzik, zdradził tajniki pracy tancerzy.

https://www.youtube.com/watch?v=YOmvCDprP5U&feature=youtu

W środę 29 kwietnia, przygotowano najwięcej niespodzianek. Już od samego rana, solistka Opery Śląskiej, Aleksandra Piotrowska-Zaręba zaprasza na profesjonalną lekcję baletu i tańczy w domu fragment z baletu „Giselle”. Można to zobaczyć TU!

W programie obchodów także życzenia i rekomendację spektaklu baletowego od wybitnego choreografa związanego z Operą Śląską - Henryka Konwińskiego, film o historii point, zrealizowany przez Operę Śląską, filmowy alfabet baletowy i reportaż o tancerzach Opery Śląskiej, którzy opowiadają o tym, czym jest dla nich taniec.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Die Wespe

Niemcy kręcą serial w klimatycznym bytomskim pubie

Ostafin strycharski

Bytomianie otrzymali Paszporty „Polityki”

Uroczyste otwarcie wystawy

„Rozbarczanie na starej fotografii”

Byt rynek111

Zespołowa gra miejska na ulicach Bytomia....

Byt 12

Kto już zna "Śląskiego Kopciuszka"? Spotkanie z...

Byt operadlappaieza

Koncert artystów Opery Śląskiej w hołdzie...

Byt zakochani bytomianie

Zakochani bytomianie wyznają miłość