W Bytomiu 5 osób wygrało walkę z koronawirusem

Do tej pory w województwie śląskim 372 osoby pokonało koronawirusa, w tym aż pięć osób w Bytomiu. Niedawno Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 opuścił pierwszy bytomianin, który wygrał walkę z COVID-19.

Byt szpital bytom ul prusa

W czwartek, 30 kwietnia, Urząd Miejski w Bytomiu poinformował, że do grona ozdrowieńców dołączyła piąta osoba leczona w Bytomiu. To 62-latek mieszkający w naszym mieście, który właśnie opuścił Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1. - Dwa ostatnie testy dały wynik negatywny i 62-latek po miesiącu wyszedł ze szpitala. Lekarze uratowali mi życie. Z całego serca dziękuję im i całemu personelowi szpitala – mówi bytomianin.

Jak się okazuje, bytomianin sam zorientował się, że jest zakażony koronawirusem. Przez pewien czas źle się czuł i doskwierała mu wysoka, sięgająca 39 stopni, temperatura. Postanowił nie czekać dłużej i skontaktować się z Sanepidem. Następnie został przywieziony przez żonę do Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu, gdzie rozpoczął leczenie. Gdzie się zaraził? Przypuszcza, że prawdopodobnie mogło do tego dojść w pracy, ponieważ pracuje w jednym ze szpitali wojewódzkich na terenie Bytomia. Podczas pobytu na oddziale obserwacyjno-zakaźnym i hepatologii leczono go antybiotykami oraz chlorochiną stosowaną przy zakażeniu koronawirusem, kroplówkami i tlenem.

- Mężczyzna jest piątą wyleczoną osobą. Dwie pierwsze były spoza naszego miasta. Kolejne osoby, które mogliśmy wypisać z oddziału zakaźnego to dwie pacjentki Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego naszego szpitala. Panie mają 65 i 88 lat – mówi Jerzy Jaroszewicz, ordynator Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu. W tutejszym szpitalu od początku marca pobrano wymazy blisko 1500 osobom, z czego u około 250 wykryto zakażenie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...