Wirtualne Derby Śląska. Kibice Polonii Bytom zapraszają na wyjątkowy mecz!

Dwumecz Polonii Bytom z Ruchem Chorzów miał być hitem tego sezonu w III lidze. Coraz bardziej wątpliwe jest, że dojdzie do skutku drugie starcie, które miało się odbyć w Bytomiu. Kibice jednak wzięli sprawy w swoje ręce i organizują wirtualny pojedynek. Stawką wsparcie finansowe dla klubu.

Byt wnds

Pojedynki Polonii Bytom i Ruchu Chorzów zawsze elektryzują kibicowskie społeczności obu klubów. Historia tak się potoczyła, że oba zasłużone kluby dla polskiej piłki spotkały się w III lidze. Jesienią lepsi byli "Niebiescy", którzy przy Cichej wygrali 3:1. Tuż po ostatnim gwizdku sędziego wszyscy już czekali na rewanż.

Początkowo był ambitny plan, aby derby zorganizować na Stadionie Śląskim. Przedsięwzięcie okazało się jednak zbyt kosztowne i odwieczni rywale mieli się zmierzyć 23 maja na bytomskim stadionie przy ul. Modrzewskiego. Plany jednak wzięły w łeb z powodu pandemii koronawirusa. Rozgrywki III ligi są zawieszone i możliwe, że sezon ostatecznie zostanie przedwcześnie zakończony.

Bytomscy kibice jednak postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Szlagier na pewno się odbędzie, ale... wirtualnie. Stowarzyszenie kibiców Polonii ruszyło z akcją "Wirtualne Najstarsze Derby Śląska". Powstała platforma internetowa, która umożliwia kibicom nabywanie biletów.

"Przygotowaliśmy dla kibiców dedykowany sklep internetowy, który służyć będzie za platformę sprzedaży e-biletów cegiełek. Pełen dochód ze sprzedaży e-biletów przeznaczony będzie dla Klubu, a w szczególności zawodników, trenerów oraz pracowników klubu, którzy poprzez pogarszającą się sytuację ekonomiczną klubu w dobie pandemii koronawirusa, zrzekli się części swoich wynagrodzeń, aby ratować byt Polonii Bytom" - czytamy na stronie wnds2020.pl.

Dla bytomskich kibiców przygotowano 6 tysięcy wirtualnych biletów. Fani Ruchu mogą z kolei zakupić 1000 wejściówek. Ich ceny to 10 zł za bilet. Co ciekawe, jest także sektor rodzinny, w którym koszt jednej wejściówki to 30 zł, a pozyskane środki zostaną przekazane na rzecz akademii Polonii.

Bilety można kupować TUTAJ. Każdy może nabyć dowolną ilość. Wirtualne derby mają się odbyć 23 maja o godzinie 19:20. Na razie nie wiadomo, co wówczas się wydarzy. Organizatorzy akcji trzymają to w tajemnicy.

fot. wnds2020.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon