Kronika Policyjna: 4 maja [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje:

Byt aresztpolicyjny

Pijany kierowca usiłował przekupić policjantów

Nawet 10 lat więzienia grozi 26-latkowi, który próbował przekupić policjantów. Mężczyzna mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie kierował osobowym golfem. Chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej zaproponował stróżom prawa 300 zł. Teraz odpowie przed sądem za przestępstwo korupcyjne.

26-letni amator jazdy na „podwójnym gazie” wpadł w ręce mundurowych na ulicy Chrzanowskiego w czwartek, 30 maja, wieczorem. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że kierowca osobowego golfa ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Bytomianin, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, zaproponował policjantom 300 zł. Mężczyzna został zatrzymany i stracił uprawnienia. Po nocy spędzonej w areszcie usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Teraz przed sądem będzie się tłumaczył za próbę skorumpowania stróżów prawa, za co grozi do 10 lat.

Pobił 73-letnią kobietę

Na 3 miesiące trafił do aresztu mężczyzna, który wtargnął do mieszkania 73-latki, a następnie ją pobił. Bandyta skradł etui na klucze oraz pieniądze. Seniorka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Sprawca usłyszał już zarzut rozboju i uszkodzenia ciała. Grozi do 12 lat za kratami.

Do zdarzenia doszło w piątek, 24 kwietnia, w godzinach porannych. Wtedy bandyta siłą wdarł się do mieszkania 73-letniej bytomianki i dotkliwie ją pobił. Odchodząc, skradł etui na klucze i gotówkę. Szczęśliwie, seniorka wydostała się z mieszkania i wezwała pomoc. Stróże prawa z komisariatu III na miejscu zjawili się błyskawicznie. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę lekarzy. Pokrzywdzona podała szczątkowy rysopis sprawcy. Policjanci rozpoczęli poszukiwania agresora. Już po kilkunastu minutach zatrzymali 44-letniego mieszkańca Bytomia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Kolejnego dnia usłyszał zarzut rozboju oraz uszkodzenia ciała. Na wniosek śledczych i prokuratury, sąd tymczasowo aresztował bandytę, który wchodził już wcześniej w konflikt z prawem. Teraz najbliższe 12 lat może spędzić za kratami.

Pijany mężczyzna kierował skuterem

Jak wykazało badanie alkomatem, pewien zatrzymany do kontroli drogowej kierowca skutera miał ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo, kierował jednośladem mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia, a o jego dalszym losie zadecyduje bytomski sąd.

Policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który kierował skuterem, pomimo tego, że pił wcześniej alkohol. 38-letni mieszkaniec Bytomia wpadł w ręce mundurowych na ul. Wrocławskiej. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. To nie wszystkie jego przewinienia. Jak się okazało amator "jazdy na podwójnym gazie" miał orzeczony czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Grupa Speed w akcji

27 kwietnia na ul. Wrocławskiej kolejny kierowca zakończył swoją podróż utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Tym razem był to motocyklista. Powodem utraty uprawnień była zbyt szybka jazda w terenie zabudowanym.

Dobre warunki pogodowe, nie zwalniają kierowców ze stosowania się do przepisów ruchu drogowego. Tym razem policjanci z bytomskiej grupy "SPEED" podczas patrolowania Drogi Krajowej nr 94 nieoznakowanym BMW namierzyli i zatrzymali kierowcę motocykla, który znacznie przekroczył dopuszczalną na tym odcinku prędkość. Policjanci ruszyli za motocyklem. Już po chwili policyjny radar pokazał 111 km/h w terenie zabudowanym. Tym samym 32-latek przekroczył dopuszczalną prędkość o 61 km/h. Kontrola drogowa zakończyła się utratą prawa jazdy na 3 miesiące oraz skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Zatrzymana za kradzież

Mundurowi z III komisariatu zatrzymali 39-letnią złodziejkę. Kobieta została ujęta na gorącym uczynku przez pracownika ochrony sklepu. Łupem padła odzież warta ponad 500 zł. Kobieta może spędzić za kratkami do 5 lat.

W piątek, 24 kwietnia, po południu pracownik ochrony sklepu jednego z bytomskich marketów na obrzeżach miasta zauważył, że jednak z klientek kradnie odzież. Złodziejka została zatrzymana, a o zdarzeniu powiadomiono mundurowych z Rostka. Łupem 39-latki padła odzież warta ponad 500 złotych. Towar odzyskano. Mieszkanka województwa łódzkiego została zatrzymana. Teraz usłyszy zarzuty. Grozi jej do 5 lat więzienia.

fot. KMP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon