Bytomski oddział Combat Alert odkaża DPSy i kościoły!

Oddział Terenowy Combat Alert 1201 włączył się w walkę z koronawirusem. Od pewnego czasu w ramach ogólnopolskiej akcji pod kryptonimem #SekcjaDezynfekcja, której patronuje Ministerstwo Obrony Narodowej, przeprowadza dezynfekcję m.in. Domów Pomocy Społecznej, ale też kościołów.

Na koncie mają już działania przeprowadzone w DPS „Senior” w Rudzie Śląskiej czy w Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach, a ostatnio odwiedzili także DPS „Kombatant” w Bytomiu.

- Nasza akcja polega na odkażaniu obiektów przestrzeni publicznej narażonych na kontakt z wirusem – wyjaśniają przedstawiciele bytomskiego oddziału Combat Alert. - Jesteśmy dla Was, jesteśmy z Wami: OTCA Bytom 1201, realizujemy nieodpłatną dezynfekcję przestrzeni publicznych, tym razem Dom Pomocy Społecznej "Kombatant" w Bytomiu – poinformowali na swojej stronie w mediach społecznościowych.

Wskazują też, że samodzielnie udało im się zdobyć środki na i sprzęt niezbędny do odkażania na początek dla kilkuset osób. - Teraz pragniemy rozszerzyć nasze działania na dużo większą skalę, gdyż z każdym dniem przybywa nam chętnych do niesienia pomocy, ograniczają nas jednak braki sprzętowe - podkreślają członkowie Combat Alert. Działania te można wesprzeć na dwa sposoby: albo wysyłając potrzebny sprzęt do dezynfekcji do Centrum Aktywności Proobronnej im. Aleksandra Szczygło (ul. Nowy Świat 54/56, pok. 25, 00-369 Warszawa), albo biorąc udział w zbiórce publicznej TU!

Przypomnijmy, że oddział terenowy Combat Alert Bytom (OTCA 1201 Bytom) jest pierwszym utworzonym w województwie śląskim oddziałem terenowym organizacji proobronnej Combat Alert. Organizacja ta aktywnie działa na rzecz społecznych inicjatyw proobronnych. Należy też podkreślić, że Członkowie OTCA Bytom realizują zadania zlecone przez MON, biorą udział w szkoleniach wojskowych, a zdobytą wiedzę przekazują lokalnej społeczności.

fot. Combat Alert

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...