Bytomskie boiska otwarte. Miasto jednak nie zgadza się na treningi dla dzieci i młodzieży

W poniedziałek 4 maja rozpoczął się II etap odmrażania polskiego sportu. Dzięki temu można korzystać z obiektów, które znajdują się na otwartej przestrzeni. OSiR i Bytomski Sport jednak wstrzymują się z organizowaniem zajęć dla dzieci i młodzieży.

Ministerstwo Sportu opracowało plan odmrażania polskiego sportu. Jeżeli po drodze nie będzie żadnych komplikacji, to pod koniec maja wystartuje PKO Ekstraklasa. W czerwcu z kolei ma zostać wznowiony sezon w I i II lidze piłkarskiej. Plan zakłada także rozpoczęcie rywalizacji w żużlowej Ekstralidze.

II etap dotyczy także sportu masowego. Od 4 maja otwarto obiekty sportowe, które są na otwartej przestrzeni. Tym samym można korzystać m.in. ze stadionów piłkarskich, boisk przyszkolnych, czy Orlików. Nadal jednak zamknięte są na przykład siłownie plenerowe.

Torkacik i Orliki w Bytomiu otwarte!

Bytomski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że w Bytomiu można korzystać z Torkacika oraz Orlików. Oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad, które wcześniej przedstawiło Ministerstwo Sportu. Jedna z najważniejszych, to fakt, że na boisku może przebywać maksymalnie 6 osób + trener.

Zasady bezpieczeństwa na otwartych obiektach sportowych:

  • zachowanie dystansu społecznego,
  • obowiązek zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy),
  • ograniczona liczba osób,
  • weryfikacja uczestników (zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt),
  • brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
  • dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
  • obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
  • korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.

Miasto nie zgadza się na treningi dla dzieci i młodzieży

Kluby sportowe już mają w planach wznowienie treningów także dla dzieci i młodzieży. Kilka dni temu jednak pojawił się komunikat władz miasta, w którym jest informacja, że OSiR i Bytomski Sport nie będą organizować zajęć dla najmłodszych.

- Po konsultacjach z OSiR-em oraz Bytomskim Sportem podjęliśmy decyzję, że nie będziemy wznawiać zorganizowanych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży. Monitorujemy sytuację zarówno w mieście, jak również w regionie pod kątem zachorowań na koronawirusa. Czynnikiem, który będziemy brali pod uwagę przy wznowieniu zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży, będzie decyzja rządu w sprawie otwarcia szkół - mówi wiceprezydent Adam Fras.

Bytomskie kluby piłkarskie na razie wstrzymują się ze wznowieniem treningów w swoich akademiach.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon