Trwa ewakuacja Agory i M1. Centra handlowe dostały zgłoszenia o podłożeniu bomby

W poniedziałek 4 maja oficjalnie otwarto galerie handlowe. W Agorze jednak długo nie nacieszono się tym faktem. Po południu po godzinie 18 trzeba było ewakuować wszystkich klientów. Galeria otrzymała zgłoszenie o podłożeniu bomby.

Straż pożarna wysłała swoje zastępy po otrzymaniu zgłoszenia z automatycznego monitoringu. Z kolei galeria handlowa otrzymała na maila informację o podłożeniu bomby. Strażacy zabezpieczyli galerię i sprawdzają, czy na jej terenie nie ma ładunku wybuchowego. Do wyjaśnienia sprawy Agora w całości jest zamknięta.

AKTUALIZACJA: Oprócz Agory ewakuowano również Centrum Handlowe M1 przy ul. Strzelców Bytomskich. - Po godzinie 18:00 otrzymaliśmy informację, że obie placówki handlowe dostały maila informującego o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego - poinformowała podkom. Anna Lenkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. Z galerii w Śródmieściu ewakuowano 620 osób, natomiast z M1 Bytom wyprowadzono ok. 300. Obydwa centra handlowe zostały zabezpieczone przez Policję, Straż Pożarną, Pogotowie Gazowe i Pogotowie Energetyczne.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Ulewa w Bytomiu

Bytom zalany wodą. Strażacy interweniowali ponad 40 razy

Hulajnogi

Po pijaku na hulajnodze. Dostał 2,5 tys. zł mandatu!

LPR

Mężczyznę w pracy przygniótł betonowy element

Strajk katowice word

Tajemnicza śmierć przed egzaminem na prawo jazdy w Bytomiu

Ciemno

Wielka awaria prądu w Bytomiu

Byt pies

Zdenerwowało ją szczekanie. Wyrzuciła psa przez...