Kradł elementy sieci trakcyjnej. Teraz czeka go nawet 8 lat więzienia

Pewien młody mężczyzna pd kilku miesięcy kradł elementy linii tramwajowej i kolejowej. W ubiegym tygodniu mundurowi zdołali go zatrzymać. Teraz za kradzieże oraz spowodowanie zakłócenia działania części trakcji grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Byt policjabytomlogo

Kradzieże infrastruktury tramwajowej zdarzają się ostatnio coraz częściej. W ubiegłym tygodniu miała miejsce kolejna. Tym razem sprawca zniszczył, a następnie ukradł elementy trakcji. Spowodowało to znaczne zakłócenia w ruchu tramwajowym, a sprawa została przekazana policjantom z wydziału kryminalnego. Ci w środę, 29 kwietnia, ustalili personalia złodzieja. Okazało się, że to 25-latek. Podejrzany został zatrzymany przez mundurowych, kiedy próbował sprzedać swój łup na złomowisku znajdującym się w Łagiewnikach.

Jak wyjaśnia oficer prasowy bytomskiej policji, śledczym udało się odzyskać aż 80 metrów sieci trakcyjnej, a zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie 11 zarzutów.

W toku prowadzonego śledztwa ujawniono, że 25-latek ma na sumieniu już podobne kradzieże. Złodziejskim fachem trudnił się co najmniej od stycznia tego roku, a na celownik wziął zarówno elementy linii tramwajowych, jak i kolejowych przebiegających przez Bytom. Jego działalność spowodowała szkody, których wartość oszacowano na prawie 20 tysięcy złotych.

Został już tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu nawet do ośmiu lat więzienia.

fot. KMP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon