Bomba w centrach handlowych to fałszywy alarm? Będzie śledztwo

Po kilku tygodniach rząd postanowił znieść ograniczenia w handlu i 4 maja otworzyć galerie handlowe. Dzień zakończył się jednak niespodziewanie i z przytupem z uwagi na kaskadowe zgłoszenia o podłożeniu ładunku wybuchowego w 10 centrach handlowych.

Byt ewakuacja agory 03

Informacja o rzekomej bombie dotarła ok. godz. 18.06 do 10 galerii handlowych. Konieczna była błyskawiczna ewakuacja wszystkich znajdujących się w nich osób. Klienci musieli niezwłocznie opuścić takie placówki jak: Agora w Bytomiu, Focus Park w Rybniku, Platan w Zabrzu, CH w Gliwicach i Bytomiu, Gemini Park w Tychach, Pogoria w Dąbrowie Górniczej, Silesia w Katowicach, CH Załęże w Katowicach, 3 Stawy w Katowicach.

- Z Agory ewakuowano 620 osób, z kolei z M1 przy ul. Strzelców Bytomskich – 430 - informuje podkom. Anna Lenkiewicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. Bytomskie galerie zostały zabezpieczone przez policję, straż pożarną, pogotowie gazowe i pogotowie energetyczne. - Sytuacja została opanowana, a przed godziną 21.00 wszystko wróciło do normy. Jednakże postępowanie w tej sprawie będzie prowadzone – dodaje podkom. Anna Lenkiewicz.

Okazuje się, że po dokładnym przeszukaniu zarówno bytomskiej Agory, jak i M1 mundurowi nie znaleźli żadnych ładunków wybuchowych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt smiglowiec lpr

Radzionków: Na parkingu Cydr Park lądował...

Byt 39 645045 g

Kronika Policyjna: 8 lutego [przegląd]

Byt smieci przy torach1

Ktoś ciągle podrzuca śmieci na trasę kolei...

Byt zespol szkol technicznych w bytomiu

Koronawirus zaatakował w kolejnej szkole. Tym...

Byt stluczony samochod

Kronika Policyjna: 17 sierpnia [przegląd]

Byt nurekx

35-letni bytomianin utonął w zalewie Rogoźnik....