W Bytomiu biegają i zbierają pieniądze dla szpitala

"Pomaganie przez bieganie" to nowa akcja Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu na czas pandemii koronawirusa. Celem jest zachęcenie bytomian do aktywności fizycznej oraz wsparcie finansowe Szpitala Specjalistycznego nr 1.

Byt runners 635906 1920

Aktywność fizyczna jest zalecana przez ekspertów jako forma budowania odporności w czasie pandemii koronawirusa. Niestety, obecna sytuacja sprawiła, że ćwiczyć możemy indywidualnie lub w małych grupach. Możliwe, że jeszcze długo nie wrócą masowe imprezy sportowe.

Cierpią m.in. biegacze, dla których wiosna zawsze jest najlepszym okresem, bo organizowane są przeróżne biegi masowe. Miłośnikom takiej aktywności brakuje rywalizacji, ale Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu zorganizował dla nich alternatywę. W dodatku można przyczynić się do walki z koronawirusem.

Od 1 maja wystartowała akcja "Pomaganie przez bieganie". Zasady są bardzo proste. Wychodzimy na świeże powietrze, biegamy, a na koniec chwalimy się przebiegniętym dystansem i czasem na specjalnej grupie, którą znajdziecie TUTAJ.

"W terminie 1-22.05 o dowolnej porze dnia i nocy, na biegowych trasach w parkach, lasach i bulwarach pokonujecie wybrany przez Was dystans, po czym publikujecie screen z aplikacji z przebiegniętym dystansem na stronie wydarzenia na Facebooku „Pomaganie przez bieganie”. Chcąc promować także bezpieczne trasy, zachęcamy, żebyście przy screenach z pokonanym dystansem dorzucili fotkę z dowolnego miejsca z przebiegniętego dystansu" - informuje organizator akcji.

Co tydzień OSiR będzie tworzyć klasyfikacje na podstawie opublikowanych wyników. Dla najlepszych przewidziane są nagrody. A co z pomaganiem?

Każdy uczestnik musi wnieść opłatę startową w formie darowizny na rzecz Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu. Wpłaty są dowolne, więc może to być symboliczna złotówka. Zachęcamy jednak, by wsparcie finansowe było jak najwyższe, bo zostanie przeznaczone na walkę z pandemią koronawirusa. Wpłat można dokonywać na: ING BANK ŚLĄSKI 94 1050 1230 1000 0002 0411 7725 UKS MOSM Bytom, ul. Parkowa 1, 41-902 Bytom (w tytule imię i nazwisko, pomaganie przez bieganie 2020).

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon