Testy homologacyjne zakończone. Nowy tramwaj może ruszać na tory!

Nowy, dwukierunkowy wagon zbudowany przez firmę Modertrans Poznań dla spółki Tramwaje Śląskie przeszedł już testy homologacyjne i po uzyskaniu świadectwa może wyjechać na tory.

Byt Dwukierunkowy Moderuslaweta

Pierwsze jednokierunkowe wagony Moderus po uzyskaniu świadectwa homologacyjnego trafiły już do Katowic, gdzie trwa procedura odbiorowa. Teraz poznańska firma przygotowała pierwszy z dwóch dwukierunkowych tramwajów z tej samej serii. Ten wagon również musi uzyskać świadectwo homologacji, więc po zakończeniu produkcji przetransportowany został do zajezdni tramwajowej w Poznaniu.

Dwukierunkowy tramwaj z serii Moderus przeszedł testy w Poznaniu. – Między 23 kwietnia a 1 maja wagon przechodził serie dynamicznych uruchomień poszczególnych systemów a następnie badania homologacyjne. Jak poinformował nas producent, ta faza procedury zakończyła się i teraz Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Pojazdów Szynowych "Tabor" w Poznaniu opracowuje raport z badań – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Później komplet dokumentacji złożony zostanie do Transportowego Dozoru Technicznego, który w Polsce jest organem uprawnionym do wydawania świadectwa homologacji dla tramwajów. Po jego uzyskaniu wagon będzie mógł zostać przetransportowany do zajezdni w Katowicach. Produkcja drugiego z zamówionych wagonów dwukierunkowych trwa, a gotowe wagony jednokierunkowe po kolei docierają z Wielkopolski na Górny Śląsk.

2kierunkowymoderus

fot. Tramwaje Śląskie

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon