Na ul. Piłsudskiego dachował ambulans przewożący krew [AKTUALIZACJA]

W niedzielę, 10 maja, po godzinie 16.00 w Bytomiu doszło do groźnego zdarzenia. W ambulans przewożący krew wjechało audi. W wyniku zderzenia ambulans dachował.

Jak relacjonują świadkowe, do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło kiedy w jadący ul. Piłsudskiego (na sygnale) ambulans uderzyło audi a6, które wyjechało z ul. Matejki. Choć w mediach społecznościowych pojawiają się spekulacje co do tragicznego przebiego zdarzenia, okazuje się, że kierowcy ambulansu nic się nie stało. Dodatkowo, za to, że wjechał na skrzyżowania na czerwonym świetle, ukarano go mandatem karnym.

Na miejscu pracowały służby: policja, straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe. Ulica Piłsudskiego na odcinku pomiędzy ul. Matejki i ul. Korfantego została czasowo zamknięta.

- Z ustaleń policjantów wynika, że 39-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich, kierując pojazdem uprzywilejowanym, nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z kierującą samochodem Audi - wyjaśnia podkom. Anna Lenkiewicz i dodaje: - Pamietajmy ,że pojazd jadący z włączonymi sygnałami błyskowymi i dźwiękowymi może przemieszczać się ze znaczną prędkością. I o to chodzi, by jak najszybciej dotarł on do celu. Dlatego zwróćmy szczególną uwagę na ułatwienie przejazdu pojazdom uprzywilejowanym.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Zawalona kamienica Bobrek Bytom

Przy ulicy Pasteura na Bobrku zawaliła się część kamienicy

Kieliszek i kluczyki

Pijany kierowca chciał zbiec z miejsca kolizji

Skradziona Honda Civic

Groził bronią i ukradł auto z garażu. Wpadł w ręce Policji

Koparko ladowarka

Skradziono koparkę. Bytomscy policjanci znaleźli ją w 7 dni

Wandal maria hilf

Grupka idiotów dała się nagrać i zdewastowała kapliczkę

Samochód w ruchu

Przekroczyli prędkość. Dostali mandaty na kilka tys. zł