Kopalnia Bobrek wstrzymuje wydobycie z powodu dużej liczby zakażeń

Węglokoks podjął decyzję o czasowym wstrzymaniu wydobycia w kopalni Bobrek. Przyczyną jest duża liczba pozytywnych wyników na obecność koronawirusa.

Byt 96404659 699334777630955 2507017950213439488 n

W ostatnich dniach Śląsk niestety przewodzi w codziennych raportach o liczbie zakażeń koronawirusem w Polsce. Ogniska epidemii tym razem znajdują się w kopalniach, a problemy dotknęły także KWK Bobrek.

Z tego powodu rząd i Główny Inspektorat Sanitarnych postanowił zorganizować badania przesiewowe dla wszystkich górników oraz ich rodzin. W Bytomiu najpierw odbywały się w pobliżu hali sportowej "Na Skarpie", a potem przeniesiono je na teren kopalni.

Tadeusz Musioł z "Radia Katowice" jako pierwszy poinformował, że KWK Bobrek została zamknięta "z powodu dużej liczby zakażeń i braku większej ilości testów". Niedługo później Węglokoks, do którego należy kopalnia, oficjalnie potwierdził zamknięcie. "Trybuna Gornicza" dodaje, że chodzi o wstrzymanie wydobycia.

"W trosce o zdrowie i życie górników, ich rodzin oraz mieszkańców województwa śląskiego podjęliśmy decyzję o czasowym wstrzymaniu pracy KWK Bobrek. Wszystkich pracowników prosimy o pozostanie w domach z rodzinami. Najbliższe dni będą kluczowe w walce z pandemią" - czytamy na Twitterze spółki.

Na razie nie jest znana oficjalna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W niedzielę przebadano tysiąc górników. Węglokoks w poniedziałek chce mieć przetestowanych wszystkich pracowników.

Urząd Miasta w Bytomiu w piątek informował, że w tym dniu z badań w systemie "drive through" skorzystało 200 górników. Z kolei "Radio Piekary" dodaje, że w niedzielnym popołudniowym komunikacie Ministerstwa Zdrowia 26 przypadków to pracownicy KWK Bobrek.

fot. W. Jaszczak

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...