Kronika Policyjna: 11 maja [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje:

Byt kronikapolicyjna11

Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję

Policjant z komisariatu w Szombierkach w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. Mieszkaniec Rudy Śląskiej kierował saabem mając w organizmie prawie 1,8 promila alkoholu i spowodował kolizję drogową. Nieodpowiedzialny kierowca za swoje czyny odpowie wkrótce przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

W wtorek, p 5 maja, o godz. 18.00 policjant z komisariatu IV w Bytomiu jechał prywatnym autem ulicą Dworską. W pewnym momencie zauważył kierującego osobowym saabem, który doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym renault. Zachowanie sprawcy kolizji wskazywało na to, że chce się oddalić z miejsca zdarzenia. Policjant podejrzewał, że może on być pijany i uniemożliwił 46-latkowi dalszą jazdę. Badanie stanu trzeźwości mieszkańca Rudy Śląskiej wykazało 1,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz grożą mu 2 lata więzienia oraz wysoka grzywna.

Zatrzymani z narkotykami

Bytomscy policjanci zatrzymali cztery osoby posiadające narkotyki i przejęli amfetaminę. Mężczyźni w wieku od 24 do 34 lat usłyszeli już zarzuty. Grozi im teraz do 10 lat więzienia.

Kryminalni prowadząc działania przeciwko przestępczości narkotykowej, zatrzymali 34 i 24-latka. Straszy z mężczyzn posiadał narkotyki przy sobie, młodszy ukrywał je w mieszkaniu. Stróże prawa przejęli amfetaminę. Kolejne dwie osoby, które ukrywały narkotyki wpadły w minioną środę i czwartek. Kryminalni z komendy przy Zabrzańskiej i Żeromskiego zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 28 lat. To mieszkańcy Bytomia. Przy nich również znaleziono amfetaminę. Śledczy wszystkim zatrzymanym przedstawili już zarzuty. Teraz grozi im kara do 10 lat więzienia.

Sklepowy złodziej wpadł na gorącym uczynku

Kryminalni z Chrzanowskiego zatrzymali sprawcę kradzieży. 24-letni mieszkaniec Bytomia kradł kosmetyki w jednym z marketów w centrum miasta. Jego łupem padł również rower. Złodziej usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

W ręce kryminalnych z „dwójki” wpadł 24-letni mieszkaniec Bytomia. Mężczyzna kradł kosmetyki w jednym z marketów w centrum miasta. Wczoraj został ujęty na gorącym uczynku przez pracownika ochrony i przekazany w ręce mundurowych. Jak ustalili śledczy, złodziej od początku kwietnia wyniósł ze sklepu towar warty prawie 2,5 tys. złotych. Jego łupem padł również rower, który został odzyskany przez stróżów prawa. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Teraz stanie przed sądem. Grozi mu do 5 lat za kratami.

Kierował motocyklem pomimo zakazu prowadzenia pojazdów

W poniedziałek, 4 maja, policjanci bytomskiej drogówki zatrzymali na ulicy Jagielloński kierującego motocyklem. 26-letni mężczyzna to mieszkaniec Piekar Śląskich, który kierował motocyklem pomimo faktu, że posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Teraz grozi mu do 5 lat za kratkami.

Trwają poszukiwania zaginionej Ireny Romanek

Kobieta zaginęła 18 stycznia 2020 r. i dotychczas nie nawiązała kontaktu z najbliższymi. Osoby mogące pomóc w ustaleniu jej miejsca pobytu proszone są o kontakt.

Irena ROMANEK 18 stycznia 2020 r. opuściła miejsce zamieszkania i dotychczas nie nawiązała kontaktu z najbliższymi. Osoby mogące pomóc w ustaleniu jej miejsca pobytu prosimy o kontakt.

Rysopis:

  • wiek: z wyglądu ok. 40 lat,
  • wzrost: 160 cm,
  • uszy: średniej wilekości przylegające,
  • oczy: koloru niebieskiego,
  • nos: średniej wielkości opuszczony w dół,
  • widoczne braki w uzębieniu.
  • znaki szczególne: blizna w dolnej części brzucha.

irenaromanek

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu zaginionej osoby proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu tel.032 3888280, lub z najbliższą jednostką policji - tel. 997 i 112.

fot. KMP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon