2 tysiące zł z pensji prezydenta dla szpitala. Pierwszy przelew wykonany

Prezydent Mariusz Wołosz i jego zastępcy przekazali darowizny na rzecz Szpitala Miejskiego nr 1. To pokłosie dyskusji, która wywiązała się podczas ostatniej sesji rady Miasta.

Byt urzad miastaa

Podczas kwietniowej sesji Rady Miasta pojawił się pomysł obniżenia wynagrodzenia prezydenta oraz radnych. Radny Robert Rabus zaproponował wprowadzenie dwóch projektów do porządku obrad. Pierwszy z nich zakładał obniżenie diety radnych na czas pandemii koronawirusa. Z kolei drugi dotyczył obniżenia pensji prezydenta w czasie walki z SARS-CoV-2.

Prezydent Mariusz Wołosz oponował, deklarując, że począwszy od maja będzie każdorazowo przekazywał w darowiźnie 2 tys. zł na rzecz Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu. Jak zaznaczył, wyszedł z tą propozycją, aby nie stawiać radnych w kłopotliwej sytuacji i aby nie musieli debatować nad obniżką jego wynagrodzenia. Podkreślił, że każdą wpłatę na rzecz lecznicy poda do publicznej wiadomości. Tak też się stało. 13 maja magistrat poinformował, że prezydent wspomógł Szpital Miejski darowizną w wysokości 2 tys. zł. Dodatkowo, konto lecznicy oraz DPS „Kombatant” zasilili także jego zastępcy: Michał Bieda, Waldemar Gawron, Adam Fras oraz Mirosław Luks, sekretarz miasta.

Pomóc postanowili także przedsiębiorcy. Sponsorzy tegorocznych Dni Bytomia, które zostały odwołane, przekażą część środków na walkę z pandemią. Podobnie jest w przypadku Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., która przekazała darowiznę na ten cel, a wcześniej ofiarowała środki ochrony osobistej dla DPS „Kombatant”.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem