Szombierki zagrają baraż o III ligę. Jeden mecz o wszystko

Szombierki Bytom i LKS Goczałkowice-Zdrój wyjaśnią kwestię awansu do III ligi na boisku. Obie strony porozumiały się w sprawie rozegrania jednego meczu barażowego na neutralnym terenie.

W ubiegłym tygodniu Śląski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek piłkarskich od IV ligi w dół. To zrodziło kilka problemów, a jeden z nich dotyczy śląskiej IV ligi, która podzielona jest na dwie grupy. Na koniec sezonu mistrzowie mieli rozegrać baraż, który wyłoni beniaminka III ligi.

W momencie zakończenia sezonu mistrzem pierwszej grupy zostały Szombierki Bytom, a w drugiej najlepszy był LKS Goczałkowice-Zdrój. Komu jednak przyznać awans? Tu był problem, który należało rozwiązać jak najszybciej.

Bytomianie mieli dwie propozycje. Przyznać awans obu drużynom lub temu, kto uzbierał więcej punktów, czyli w tym przypadku "Zielonym". Na szczęście wszystko rozstrzygnie się na boisku.

W środę kluby spotkały się z prezesem ŚlZPN Henrykiem Kulą. Zebranie zakończyło się wypracowaniem kompromisu. 20 czerwca zostanie rozegrany mecz barażowy na neutralnym terenie na stadionie w Łaziskach Górnych.

Beniaminka III ligi wyłoni tylko jeden mecz. Oba kluby mają niewiele ponad miesiąc, by przygotować się do spotkania. Jeżeli Szombierki wygrają, to w nowym sezonie dołączą do Polonii Bytom.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon