Polonia w tym sezonie już nie zagra. III liga oficjalnie zakończona

Stało się to, co było w zasadzie pewne od wielu tygodni. Rozgrywki III ligi zostały oficjalnie zakończone decyzją Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Przyznano tylko awans najlepszej drużynie. Polonia Bytom może jedynie zadowolić się tytułem wicemistrza.

Trzecia grupa III ligi już na pewno nie dokończy tego sezonu i wiążące są wyniki po osiemnastej kolejce. Śląski Związek Piłki Nożnej w czwartek podjął ostateczną decyzję o zakończeniu rozgrywek. Nic już się nie zmieni w tej kwestii, bo została podjęta stosowna uchwała w tej sprawie.

Awans do II ligi wywalczyła rezerwa Śląska Wrocław. Druga Polonia Bytom nie miała okazji, by odrobić czteropunktową stratę. Marzenia o awansie trzeba zatem odłożyć na kolejny sezon. ŚlZPN podjął także decyzję o rezygnacji ze spadków.

Sezon w III lidze w zasadzie był spisany na straty już kilka tygodni temu. Nikt jednak nie chciał wziąć na siebie odpowiedzialności. Wojewódzkie związki chciały, by decyzję podjął PZPN, a piłkarska centrala odbiła piłeczkę i pozostawiła decyzję wojewódzkim związkom.

Co dalej? Na razie nic nie wiadomo. Rozgrywki zakończono, ale nie ma jeszcze żadnego pomysłu, kiedy i jak zorganizować nowy sezon w obecnej sytuacji epidemicznej. Jeden serial zatem się zakończył, a już za chwilę czeka nas kolejny i znowu będzie się ciągnąć tygodniami.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt totter ales

Hokej: Czech nowym trenerem Polonii [AKTUALIZACJA)

Byt polonia wilki

Sprintem przez boiska: thrillery po bytomsku...

Byt beata pacut minsk2017

Srebro Beaty Pacut w Pucharze Świata

Byt pilki bramka polonia

Dramatyczna sytuacja Polonii! Klub bliski...

Byt mistrz hokej rolki

Polonia rządzi w hokeju na rolkach. 3x mistrz!

Byt szombierki garbarnia

III liga: Szombierki wicemistrzem wśród dawnych...

Byt szombierki bytom

III liga: Szombierki przezimują pod kreską