Będzie remont ulicy Zabrzańskiej! Właśnie ogłoszono przetarg

Ulica Zabrzańska w końcu doczeka się modernizacji. Wyremontowana zostania nie tylko nawierzchnia jezdni, ale także i chodnik.

Byt zabrzanska

Głębokie koleiny, mnóstwo ubytków – stan nawierzchni Zabrzańskiej jest fatalny, a przecież ulica ta powinna być wizytówką miasta, ponieważ to jedna z najruchliwszych arterii Bytomia. Przez lata wyglądała koszmarnie, a jazda po zniszczonej nawierzchni wielokrotnie kończyła się uszkodzeniem podwozia. Teraz ma się to zmienić. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu ogłosił przetarg na remont nawierzchni. Koszt inwestycji wyniesie około 400 tys. zł, a wyremontowane zostanie 2850 m2 nawierzchni jezdni oraz 200 m2 chodnika po południowej stronie ul. Zabrzańskiej, czyli po stronie starego stadionu Szombierek Bytom.

Modernizację przejdzie odcinek od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do ul. Małgorzatki. Jako, że to newralgiczna arteria posiadająca status drogi wojewódzkiej - DW925 i łącząca zarówno Szombierki, jak i Rudę Śląską oraz Zabrze z centrum miasta, prace trzeba prowadzić stosunkowo szybko. Zgodnie z założeniami remont ma potrwać około dwóch tygodni i odbędzie się w wakacje.

Co obejmą prace remontowe?

Bitumiczna nawierzchnia jezdni jest w bardzo złym stanie technicznym spowodowanym głównie tworzącymi się koleinami, ubytkami w nawierzchni i spękaniami. Jak czytamy w ogłoszeniu przetargowym, przeprowadzone prace obejmują remont nawierzchni bitumicznej polegający na wymianie warstwy wiążącej oraz warstwy ścieralnej z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych. W zakres robót wchodzi również remont cząstkowy chodników z płytek betonowych wraz z uzupełnieniem podbudowy. Drogowcy będą musieli rozebrać chodniki, wykonać remonty cząstkowe nawierzchni chodnika z płytek betonowych oraz przeprowadzić frezowanie nawierzchni.

Zmiana organizacji ruchu

W czasie prowadzonych prac będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na odcinku remontowanej ul. Zabrzańskiej (kierunek – w stronę Szombierek, od skrzyżowania ul. Małgorzatki do skrzyżowania z ul. Wyzwolenia). Główny objazd trasy wyjazdowej z Szombierek do centrum prowadzić będzie z kolei ul. Zabrzańską aż do ul. Konstytucji. Koniec objazdu wyznacza skrzyżowanie ul. Konstytucji z ul. Wrocławską, gdzie zlokalizowane są zielone tablice kierunkowe.

Potencjalni wykonawcy inwestycji mogą składać swoje propozycje do 26 maja, a otwarcie ofert transmitowane będzie online.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon