Zmarł Jerzy Czajka, prezes zarządu Czajka-Auto

Jerzy Czajka zmarł 12 maja w wieku 64 lat. Był założycielem i prezesem zarządu Czajka-Auto. Przez wiele lat wspierał też Fundację Iskierka.

Byt candle 2038736 1280

Swoje salony samochodowe miał w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich 66D oraz w Chorzowie przy Drogowej Trasie Średnicowej 55. - Stworzył i prowadził doskonale funkcjonującą firmę z której nigdy nie zniknie, pozostając na zawsze w pamięci całego zespołu – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych Czajka-Auto.

Jerzy Czajka angażował się w akcje charytatywne, wspierając katowicką Fundację Iskierka. - Z ogromnym smutkiem żegnamy naszego wieloletniego przyjaciela i darczyńcę Jerzego Czajkę, założyciela i prezesa Toyota Czajka. Pomagał naszym dzieciakom i fundacji od samego początku działalności. Nigdy nas nie zawiódł. Dzięki wspólnemu projektowi "Z Toyotą w Świat" mogliśmy spełnić ponad 70 podróżniczych marzeń dzieci z chorobą nowotworową. Wyciągał pomocną dłoń i służył swoimi niezawodnymi samochodami w najróżniejszych sytuacjach. To dzięki niemu na ulicach można spotkać "Iskierkowozy", abyśmy mogli szybko docierać z pomocą do szpitali dziecięcych. To też "Toyotowe Pogotowie", które zostało uruchomione, aby ułatwić dojazd rodzinom naszych podopiecznych na badania kontrolne lub do klinik w czasie pandemii. Kiedy trzeba było, zakasywał rękawy i razem z pracownikami swojej firmy pomagał w malowaniu oddziału neurochirurgii w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Wspierał wiele naszych szalonych projektów. Był to człowiek z "Iskierką w sercu". Panie Jerzy, DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO – napisał Zespół Fundacji ISKIERKA na swoim facebookowym profilu.

fot. pixabay.com

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim