Dawny hotel robotniczy przy Siemianowickiej przeszedł metamorfozę

Bloki przy ul. Siemianowickiej 105 a, b i e przez wiele lat straszyły. Teraz przechodzą prawdziwą przemianę. Remont jednego z nich dobiega końca. W planach jest jeszcze budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej, oświetlenia ulicznego oraz drogi dojazdowej.

Przypomnijmy, że gmina Bytom przejęła budynki położone przy ul. Siemianowickiej 105 a, b i e w latach 2015-2016 od osoby prywatnej. W 2017 roku udało się pozyskać dofinansowanie na ich modernizację. Tuż po tym przystąpiono do opracowania planu remontu oraz przeprowadzenia niezbędnych prac. W dawnym hotelu robotniczym będą mieściły się 163 nowe mieszkania.

Jak wskazuje biuro prasowe bytomskiego magistratu, gmach wznoszący się przy ul. Siemianowickiej 105b niemal całkowicie przebudowano. Koszt modernizacji oszacowano na ponad 7,6 mln zł. Zakończono już termomodernizację, wstawiono okna i wymieniono pokrycie dachu oraz instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną. Aby można było uznać remont za zakończony koniecznych jest jeszcze kilka niezbędnych prac, jak wykonanie glazury, montaż drzwi wewnętrznych, paneli oraz wyposażenie łazienek. Przed budynkiem powstanie parking i plac zabaw. Zgodnie z harmonogramem prace zostaną zakończone w lipcu.

Dodatkowo, Miejski Zarząd Dróg i Mostów oraz Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z. o.o. planują kolejną inwestycję. To budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz oświetlenia ulicznego w rejonie ulicy Siemianowickiej 105 a, b i e. Inwestycja pochłonie 1,8 mln zł, a finał prac nastąpi w lipcu.

To jednak nie wszystko, bowiem dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Dróg Samorządowych uda się sfinansować 75% kosztów związanych z budową drogi dojazdowej do budynków przy ul. Siemianowickiej 105 a, b i e oraz do znajdujących się tam firm.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon