Relikwie św. Jana Pawła II trafiły do parafii Świętej Rodziny w Bobrku

18 maja przypadała setna rocznica urodzin Jana Pawła II. Tego dnia, w czasie uroczystej mszy świętej pontyfikalnej odprawianej w kościele pw. Świętej Rodziny w Bobrku, ks. biskup pomocniczy gliwicki Andrzej Iwanecki dokonał wprowadzenia relikwii św. Papieża Rodzin.

Byt relikwiejanapawla2a

- Relikwie św. Jana Pawła II już w naszej parafii! W dniu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II jego relikwie do naszego kościoła parafialnego wprowadził bp Andrzej Iwanecki – poinformowali w mediach społecznościowych przedstawiciele parafii św. Rodziny w Bytomiu – Bobrku.

Przypominamy też, że wraz z wprowadzeniem trzeciego etapu „odmrażania” gospodarki, zmieniono limit związany z liczbą wiernych mogących przebywać w świątyni w tym samym czasie. Od niedzieli 17 maja podczas mszy lub innego obrzędu na 1 uczestnika musi przypadać 10 m2. Dotychczas na 1 osobę przypadało 15 m2. Oznacza to, że w kościele pw. Świętej Rodziny w Bobrku może przebywać maksymalnie 110 osób.

Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Warto dodać, że nabożeństwa odprawiane w kościele są transmitowane na parafialnym kanale YouTube.

fot. FB Rzymskokatolicka Parafia Świętej Rodziny - Bobrek

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon