Rusza przebudowa ulicy Węglowej. Powstaną tu magazyny?

Przy ul. Węglowej staną hale magazynowe? Niewykluczone. Z uwagi na dogodne położenie i dobre skomunikowanie z drogami szybkiego ruchu działki położone w tym rejonie są atrakcyjnym terenem inwestycyjnym. Czynnikiem hamującym jest jednak sama ulica Węglowa, jednak niebawem i ona zostanie wyremontowana.

19 maja gmina Bytom zawarła porozumienie z firmą GTM Metropolis Sp. z o. o., która zajmie się przygotowaniem ul. Węglowej pod inwestycję. - Bardzo się cieszę, że podpisaliśmy dziś porozumienie w sprawie remontu drogi Węglowej. To umożliwi nam zrealizowanie bardzo fajnego projektu w Bytomiu, czyli przygotowanie 25 hektarów terenów inwestycyjnych pod siedziby firm i hale magazynowe. W dzisiejszych, koronawirusowych, czasach zapotrzebowanie na hale magazynowe jest jeszcze większe niż do tej pory – wskazuje Mike Musil, wiceprezes GTB Metropolis Sp. z o.o. W kompetencjach spółki znajduje się m.in. budowa dróg wewnętrznych i sieci uzbrojenia trenu oraz przebudowa sieci przesyłowej gazociągu. Dodatkowo, niezbędna będzie też makroniwelacja terenu. Z kolei BKP Sp. z o.o. ma w planach budowę wodociągu oraz kanalizacji sanitarnej na tym trenie.

- Rozpoczynamy dużą inwestycję, co potwierdza, że jesteśmy otwarci na inwestorów – zaznacza prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. – Mankamentem tego terenu jest ulica Węglowa, którą musimy przebudować, żeby wyjść naprzeciw inwestorowi. Mamy dziś popyt na tereny, na których można budować hale magazynowe i w tym kierunku to pójdzie – dodał.

Dobra lokalizacja to podstawa

Wspomniana działka ma 25 hektarów i uchodzi za jeden z najatrakcyjniejszych terenów w Bytomiu. Dlaczego? Wpływ ma na to kilka czynników, ale przede wszystkim liczy się dogodna lokalizacja, ponieważ położona jest przy autostradzie A1, obwodnicy Bytomia oraz drodze krajowej nr 11 i Centralnej Magistrali Węglowej – dzięki czemu zapewniona jest dobra komunikacja samochodowa oraz kolejowa.

- Dla inwestorów kluczowe kwestie przy podejmowaniu decyzji o ulokowaniu swojego biznesu to właśnie lokalizacja, odpowiednie przygotowanie działki oraz łatwy dostęp do potencjalnych pracowników. Tereny przy ul. Węglowej będą spełniać te kryteria – podkreśla Mike Musil, wiceprezes GTB Metropolis Sp. z o.o. - Bytom ma dobre notowania, ponieważ ma świetną lokalizację i układ dróg. Z naszego terenu jest zaledwie kilka minut do węzła autostradowego i obwodnicy północnej Bytomia. Jedynym brakującym elementem jest przebudowa ulicy Węglowej, ale to już się dzieje – dodał Musil. Zgodnie z planem inwestycja ma zostać zrealizowana do 31 grudnia 2021 roku. Obejmie modernizację jezdni i pobocza oraz budowę chodnika i oświetlenia drogi.

weglowa1

Firma znana jest z budowy Parków Biznesu

Warto dodać, że spółka GTB Metropolis od 14 lat specjalizuje się w przygotowaniu nieruchomości i działek inwestycyjnych dla firm działających na terenie Aglomeracji Śląskiej. W swoim portfolio ma m.in. budowę Parków Biznesu oraz przygotowanie specjalne strefy inwestycyjne dedykowane przedsiębiorstwom z różnych branż. - Jesteśmy ze Śląska i tu działamy, ponieważ wierzymy w ten region. Nasza działalność w uproszczeniu polega na tym, że kupujemy większy obszar gruntu, rozwiązujemy wszystkie problemy prawne, planistyczne, techniczne, następnie doprowadzamy do budowania uzbrojenia i sprzedajemy działki dla firm pod budowę magazynów, hali produkcyjnych czy siedzib – wylicza Mike Musil.

Firma przygotowała na sprzedaż m.in. tereny przy DTŚ w Rudzie Śląskiej i Zabrzu, tereny inwestycyjne przy ul. Eiffela w Gliwicach, na którym powstaną magazyny globalnego dewelopera logistycznego czy budynek przy ul. Armii Krajowej w Chorzowie, który zaadaptowano na hotel sieci FOCUS i wiele innych.

weglowa

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon