Trwa remont kąpieliska otwartego

Baseny i obiekty rekreacyjne są nieczynne od połowy marca. To dobry czas na remonty i drobne naprawy. Okres ten wykorzystano także na modernizację misy basenu dla niepływających, znajdującego się w Parku Kachla.

Byt basen2

Kąpielisko przy ul. Wrocławskiej w Parku Kachla to jedyny basen „pod chmurką” w Bytomiu. Niegdyś podobne obiekty znajdowały się w każdej dzielnicy. Z biegiem lat postanowiono je zlikwidować. W efekcie tych zmian, choć nie należy do najnowszych i najładniejszych, jedyny czynny bytomski basen otwarty każdego lata przeżywa prawdziwe oblężenie.

Jako, że jego stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia, postanowiono w końcu zmodernizować misę basenu dla niepływających o powierzchni 1000 m2 i kubaturze około 1400 m3. Remont trwa, a koszt prac oszacowano na 670 tys. zł. 401 tys. zł będzie pochodziło z budżetu miasta, a 270 tys. zł dołoży Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

W ramach inwestycji przebudowana zostanie niecka basenu. Znikną stare płytki, uszczelnienia, a w dalszej kolejności wykonane zostanie izolacja z folii, warstwy płyty żelbetowej, a także dylatacja poprzez montaż taśm dylatacyjnych betonitowych w płycie dennej i ścianach niecki basenowej. Dodatkowo, zarówno ściany, dno, jak i korona niecki zostaną zagruntowane oraz pokryte powłoką polimocznikową w kolorze niebieskim. Prace obejmą też remont czterech brodzików sanitarnych oraz zagospodarowanie terenu wokół basenu, a na terenie parkingu powstanie kamienna nawierzchnia.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości