Na bytomskim Rynku powstanie plaża

Pogoda robi się coraz bardziej wakacjna, rząd powoli znosi obostrzenia, a na bytomskim Rynku powstaje plaża. Taki klimatyczny ogródek letni stworzy lokal W Lufcie. Przygotowania idą pełną parą, a wielkie otwarcie planowane jest na 1 czerwca!

Bytomski Rynek od lat w okresie wakacyjnym tętni życiem za sprawą letnich ogródków, które gromadzą tłumy bytomian. W ubiegłym roku pojawiła się pewna nowość, bowiem zainaugurowano cykl Letnie Granie na Rynku, a przebywający w centrum miasta mogli relaksować się przy dźwiękach akustycznych występów lokalnych artystów. Była to inicjatywa przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją działalność na Rynku. Wspomniane koncerty odbywały się w każdą lipcową i sierpniową sobotę, a na scenie obok lokalnych artystów będą mogli występować także amatorzy.

Plaża w sercu Bytomia

W tym roku postanowiono pójść o krok dalej i stworzyć piaszczystą plażę w sercu Bytomia. Jak zapowiadają właściciele lokalu W Lufcie, którzy są inicjatorami przedsięwzięcia, na centralnym placu naszego miasta pojawią się leżaki, parasole, huśtawki na piasku, palmy, będzie muzyka na żywo przy blasku księżyca i drinki w kokosie.

Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę do powstania plaży, bowiem potrzebne są muszelki. - Liczymy na Wasze wsparcie - potrzebujemy muszelek! Dużo muszelek! Jeżeli macie jakieś większe lub mniejsze muszle chętnie przyjmiemy, bo przecież zrobimy plaże jakiej jeszcze bytomski Rynek nie widział! – zapowiadają przedstawiciele lokalu W Lufcie.

Wielkie otwarcie planowane jest w poniedziałek, 1 czerwca. Wtedy też, o godz. 17.00, odbędzie się koncert. - Paulina Szybkowska zaśpiewa znane i lubiane utwory Disneya, które towarzyszyły w dzieciństwie Wam, a teraz towarzyszą Waszym dzieciom. Przypomnijcie sobie najpiękniejsze przeboje z bajek! Zapraszamy dzieciaczki z rodzicami na najpiękniejszą miejską plaże z huśtawkami i muzyką na żywo - podkreślają pomysłodawcy przedsięwzięcia.

fot. Magdalena Grabowska

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...