Na bytomskim Rynku powstanie plaża

Pogoda robi się coraz bardziej wakacjna, rząd powoli znosi obostrzenia, a na bytomskim Rynku powstaje plaża. Taki klimatyczny ogródek letni stworzy lokal W Lufcie. Przygotowania idą pełną parą, a wielkie otwarcie planowane jest na 1 czerwca!

Bytomski Rynek od lat w okresie wakacyjnym tętni życiem za sprawą letnich ogródków, które gromadzą tłumy bytomian. W ubiegłym roku pojawiła się pewna nowość, bowiem zainaugurowano cykl Letnie Granie na Rynku, a przebywający w centrum miasta mogli relaksować się przy dźwiękach akustycznych występów lokalnych artystów. Była to inicjatywa przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją działalność na Rynku. Wspomniane koncerty odbywały się w każdą lipcową i sierpniową sobotę, a na scenie obok lokalnych artystów będą mogli występować także amatorzy.

Plaża w sercu Bytomia

W tym roku postanowiono pójść o krok dalej i stworzyć piaszczystą plażę w sercu Bytomia. Jak zapowiadają właściciele lokalu W Lufcie, którzy są inicjatorami przedsięwzięcia, na centralnym placu naszego miasta pojawią się leżaki, parasole, huśtawki na piasku, palmy, będzie muzyka na żywo przy blasku księżyca i drinki w kokosie.

Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę do powstania plaży, bowiem potrzebne są muszelki. - Liczymy na Wasze wsparcie - potrzebujemy muszelek! Dużo muszelek! Jeżeli macie jakieś większe lub mniejsze muszle chętnie przyjmiemy, bo przecież zrobimy plaże jakiej jeszcze bytomski Rynek nie widział! – zapowiadają przedstawiciele lokalu W Lufcie.

Wielkie otwarcie planowane jest w poniedziałek, 1 czerwca. Wtedy też, o godz. 17.00, odbędzie się koncert. - Paulina Szybkowska zaśpiewa znane i lubiane utwory Disneya, które towarzyszyły w dzieciństwie Wam, a teraz towarzyszą Waszym dzieciom. Przypomnijcie sobie najpiękniejsze przeboje z bajek! Zapraszamy dzieciaczki z rodzicami na najpiękniejszą miejską plaże z huśtawkami i muzyką na żywo - podkreślają pomysłodawcy przedsięwzięcia.

fot. Magdalena Grabowska

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...