„Bajkowy kostium teatralny” - konkurs plastyczny Opery Śląskiej

Opera Śląska organizuje konkurs plastyczny dla młodych widzów, którzy mogą wcielić się w rolę projektanta ubioru i stworzyć „Bajkowy kostium teatralny”!

Byt bajkowypostium

Pióra, cekiny, woale, wspaniałe kapelusze czy magiczne różdżki… kostiumy na scenie zapierają dech w piersiach i budzą nasz zachwyt. A gdyby tak… samemu zaprojektować kostium do spektaklu operowego, operetkowego lub baletowego? Teraz jest taka możliwość. - Królowa Nocy, księżniczka Turandot, Madama Butterfly, Nemorino, a może książę z „Dziadka do orzechów”? W stworzeniu dla nich kostiumu pomoże nam wyobraźnia. Dla chętnych przygotowane są też szablony, ale nie jest wymagamy, aby się nimi posłużyć – wyjaśnia Magdalena Nowacka-Goik, rzecznik prasowy Opery Śląskiej.

Wspomniany konkurs organizowany jest z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka i adresowany do dzieci w wieku do 14 lat. Uczestnicy mogą zgłosić tylko jedną pracę, wykonaną dowolną techniką. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 29 maja o godzinie 10.00, a ogłoszenie wyników odbędzie się 1 czerwca. W gronie laureatów znajdzie się pięć osób. Do wygrania są rodzinne zaproszenia do Opery Śląskiej i gadżety operowe.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz adres wysyłki znajdują się w regulaminie na stronie internetowej www.opera-slaska.pl zakładka: Aktualności i Edukacja. Tam również znajduje się formularz zgłoszeniowy i oświadczenie.

fot. mat. Opery Śląskiej

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon