Podejrzana paczka i ewakuacja poczty

Tajemnicza przesyłka trafiła do placówki Poczty Polskiej przy ulicy Karola Miarki w Bytomiu. Jej zawartość wzbudziła wątpliwości pracowników. Kiedy dostrzegli substancję wysypującą się z jej wnętrza, zaalarmowali Państwową Straż Pożarną.

Byt karolamiarki

Zgłoszenie od pracowników poczty wpłynęło o godzinie 11.52. Jak wyjaśnia mł. ogn. Wojciech Krawczyk, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, okazało się, że w jednej z przesyłek znajduje się niezidentyfikowana, sypka substancja. – Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Konieczna była też ewakuacja 15 pracowników Poczty Polskiej – dodaje mł. ogn. Wojciech Krawczyk.

Akcja trwa. Na miejscu pracuje 8 zastępów Państwowej Straży Pożarnej: pluton Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego Katowice- Piotrowice oraz trzy zastępy PSP z Bytomia. Ratownicy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego Katowice-Piotrowice mają za zadanie zebranie substancji i usunięcie jej z budynku, a następnie jej przebadanie i zidentyfikowanie.

Uwaga kierowcy! Już na ulicy Zabrzańskiej tworzą się potężne korki.

fot. Dominik Czech

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon