Bytom stara się o organizację hokejowych mistrzostw świata

Jest szansa, że otwarcie modernizowanego lodowiska w Bytomiu uświetni prestiżowy turniej juniorów. PZHL zgłosił kandydaturę naszego miasta do organizacji mistrzostw świata Dywizji IB w kategorii U-18.

Pomysł zorganizowania młodzieżowych mistrzostw świata w hokeju na lodzie Dywizji IB pojawił się już kilka miesięcy temu. Władze naszego miasta wyraziły gotowość do podjęcia się tego wyzwania w rozmowach z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie oraz Ministerstwem Sportu.

Bytom chce tym turniejem uświetnić otwarcie lodowiska, które jest modernizowane od ubiegłego roku. Udało się przekonać władze PZHL, które zgłosiły kandydaturę naszego miasta do IIHF.

24 czerwca odbędzie się kongres światowej federacji i możliwe, że już wtedy zapadnie decyzja, kto zorganizuje mistrzostwa świata U-18. Stawką turnieju będzie awans do Dywizji IA.

- Organizacja tak prestiżowej imprezy to duże wyzwanie, ale również doskonała promocja miasta i bytomskiego hokeja. Dobre tempo budowy nowej hali lodowiska pozwala nam realnie myśleć o organizacji mistrzostw świata w hokeja na Lodzie w kategorii U-18. W imieniu władz miasta chciałem podziękować Polskiemu Związku Hokeja na Lodzie oraz Ministerstwu Sportu za okazane nam zaufanie i poparcie naszej kandydatury do organizacji przyszłorocznych mistrzostw świata - komentuje na oficjalnej stronie miasta wiceprezydent Adam Fras.

Początkowo zakładano, że zmodernizowane lodowisko zostanie oddane do użytku pod koniec 2021 roku. Łagodna zima i sumienna praca wykonawcy jednak sprawiła, że prace są na o wiele bardziej zaawansowanym poziomie, niż planowano. Mistrzostwa świata zaplanowane są na przełom kwietnia i maja. Wtedy też inwestycja zostanie zakończona.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon