Aplikacja Uber Eats w końcu dostępna w Bytomiu

Uber Eats w Bytomiu! Od niedawna na ulicach naszego miasta można zauważyć rowerzystów Uber Eats dowożących posiłki zamówione w restauracjach do klientów.

Byt Uber Eats 1

Bytom dołączył do miast obsługiwanych przez platformę Uber Eats na przełomie kwietnia i maja. Aplikacja Uber Eats dostępna już w 11 miastach województwa śląskiego. Umożliwia zamawianie posiłków z restauracji z dowozem do domu. Nie ma tu minimalnej kwoty zamówienia. Oznacza to, że nie trzeba zatem spełnić wymogu osiągnięcia określonego pułapu cenowego, aby restauracja przyjęła nasze zamówienie. Nowi użytkownicy aplikacji mogą skorzystać również ze specjalnej promocji oraz darmowej, bezkontaktowej dostawy z McDonald’s przez pierwsze dwa tygodnie działania aplikacji w regionie.

Dostawa w 30 minut

- Od kliknięcia wybranego dania w aplikacji i złożenia zamówienia, do przyjazdu kuriera upływa zazwyczaj poniżej 32 minut. Trasę dostawcy można śledzić na bieżąco na mapie w aplikacji, podobnie jak ma to miejsce w przypadku korzystania z aplikacji Uber do zamawiania przejazdu. Użytkownik wie też, o której godzinie dotrze do niego dostawca. Płatność za jedzenie pobierana jest z podpiętej do aplikacji karty bankowej – wyjaśnia Iwona Kruk z biura prasowego Uber i Uber Eats.

Przypomnijmy, że firma Uber Eats pojawiła się w Polsce ponad trzy lata temu. Choć początki były skromne, aplikacja szybko pojawiła się w 29 miastach. Dziś działa w: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Łodzi, Katowicach, Lublinie, Bydgoszczy, Toruniu, Gliwicach, Sosnowcu, Zabrzu, Białystoku, Szczecinie, Rzeszowie, Kielcach, Radomiu, Olsztynie, Częstochowie, Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Bytomiu, Dąbrowie Górniczej, Rybniku, Tychach oraz Bielsku-Białej. Okazuje się, że Polska jest jednym z największych rynków dla tej platformy w całej Europie. Dziś usługa dostępna jest w 600 miastach znajdujących się w 45 krajach na świecie i umożliwia zamawianie posiłków z ponad 400 tysięcy restauracji.

W kwietniu 2019 roku aplikacja dostępna była jedynie dla mieszkańców Katowic, jednak Uber Eats konsekwentnie kontynuuje ekspansję w województwie śląskim, rozszerzając swój zasięg. Obecnie użytkownicy mogą zamawiać jedzenie z ponad 300 restauracji. - W trudnym czasie pandemii Uber Eats dokłada starań, by wesprzeć lokalnych restauratorów w całej Polsce. W efekcie aplikacja funkcjonuje już w 29 miastach w całym kraju. Ponadto, w okresie od stycznia do kwietnia br. liczba restauracji współpracujących z aplikacją wzrosła o 188 proc., przewyższając nawet wzrosty w pozostałych krajach Europy, które w tym samym okresie zwiększyły liczbę nowych restauracji o 67 proc. – wskazuje Iwona Kruk z biura prasowego Uber i Uber Eats.

Promocja dla nowych użytkowników

Osoby, które teraz rozpoczną korzystanie z aplikacji Uber Eats mogą skorzystać z promocji, którą firma przygotowała wspólnie z siecią restauracji McDonald’s. Aby czerpać benefity, należy pobrać i zainstalować aplikację Uber Eats na swojego smartfona, a po jej uruchomieniu, w zakładce „Promocje” użytkownicy korzystający z niej po raz pierwszy mogą wpisać kod promocyjny ZJEDZ. Umożliwi on nieograniczoną ilość darmowych dostaw z restauracji McDonalds do dnia 7.06.2020. Ostatnim krokiem jest wybranie ulubionej pozycji z menu i złożenie zamówienia. Aplikacja Uber Eats jest dostępna na Google Play, App Store, oraz za pośrednictwem ubereats.com.

fot. mat. Uber Eats

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon