Mieszkanie Plus w Bytomiu? Pojawiła się taka koncepcja

Istnieje szansa, że w Bytomiu powstaną nowe lokale mieszkalne w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Bloki mogłyby powstać w centrum, w Szombierkach, w Miechowicach lub w Łagiewnikach.

Byt mieszkanieplus

Przypomnijmy, że w 2016 roku rząd przyjął Narodowy Program Mieszkaniowy, który zakłada trzy formy wsparcia budownictwa mieszkaniowego w ramach pakietu Mieszkanie Plus. Chodzi o program wsparcia budowy mieszkań komunalnych, czyli mieszkań dla najuboższych, program społecznego budownictwa czynszowego, realizowany przez towarzystwa budownictwa społecznego (TBS) i spółdzielnie mieszkaniowe oraz program, który zakłada budowę na zasadach rynkowych dostępnych cenowo mieszkań na wynajem, także z możliwością dojścia do własności.

Założenia pakietu Mieszkanie Plus wdrażane są m.in. w katowickiej dzielnicy Nikoszowiec, gdzie trwa obecnie budowa osiedla Nowy Nikiszowiec, które powstaje dwa kilometry od zabytkowego Nikoszowca.

W środę, 27 maja, biuro prasowe bytomskiego magistratu poinformowało, że projekt może być realizowany także w Bytomiu. - Rozwój mieszkalnictwa jest jednym z priorytetów dla władz Bytomia, a nasze miasto dysponuje atrakcyjnymi terenami pod budownictwo mieszkaniowe – podkreśla Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. Okazją do zaprezentowania terenów pod mieszkalnictwo było spotkanie z przedstawicielami Krajowego Zasobu Nieruchomości, którzy realizują rządowy program Mieszkanie Plus – dodał.

Krajowy Zasób Nieruchomości poszukuje nowych lokalizacji, w których można realizować kolejne inwestycje. W poniedziałek, 25 maja, na zaproszenie władz miasta, przedstawiciele KZN - wiceprezes Michał Sroka oraz Tomasz Olszewski, doradca wicepremier Jadwigi Emilewicz - przyjechali do Bytomia, aby zobaczyć tereny przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe, a więc okolicę przy ul. Tarnogórskiej i Olimpijskiej w centrum, Zabrzańskiej w Szombierkach, Racjonalizatorów w Miechowicach oraz przy ul. Krzyżowej w Łagiewnikach.

fot.UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?