Mieszkanie Plus w Bytomiu? Pojawiła się taka koncepcja

Istnieje szansa, że w Bytomiu powstaną nowe lokale mieszkalne w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Bloki mogłyby powstać w centrum, w Szombierkach, w Miechowicach lub w Łagiewnikach.

Byt mieszkanieplus

Przypomnijmy, że w 2016 roku rząd przyjął Narodowy Program Mieszkaniowy, który zakłada trzy formy wsparcia budownictwa mieszkaniowego w ramach pakietu Mieszkanie Plus. Chodzi o program wsparcia budowy mieszkań komunalnych, czyli mieszkań dla najuboższych, program społecznego budownictwa czynszowego, realizowany przez towarzystwa budownictwa społecznego (TBS) i spółdzielnie mieszkaniowe oraz program, który zakłada budowę na zasadach rynkowych dostępnych cenowo mieszkań na wynajem, także z możliwością dojścia do własności.

Założenia pakietu Mieszkanie Plus wdrażane są m.in. w katowickiej dzielnicy Nikoszowiec, gdzie trwa obecnie budowa osiedla Nowy Nikiszowiec, które powstaje dwa kilometry od zabytkowego Nikoszowca.

W środę, 27 maja, biuro prasowe bytomskiego magistratu poinformowało, że projekt może być realizowany także w Bytomiu. - Rozwój mieszkalnictwa jest jednym z priorytetów dla władz Bytomia, a nasze miasto dysponuje atrakcyjnymi terenami pod budownictwo mieszkaniowe – podkreśla Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. Okazją do zaprezentowania terenów pod mieszkalnictwo było spotkanie z przedstawicielami Krajowego Zasobu Nieruchomości, którzy realizują rządowy program Mieszkanie Plus – dodał.

Krajowy Zasób Nieruchomości poszukuje nowych lokalizacji, w których można realizować kolejne inwestycje. W poniedziałek, 25 maja, na zaproszenie władz miasta, przedstawiciele KZN - wiceprezes Michał Sroka oraz Tomasz Olszewski, doradca wicepremier Jadwigi Emilewicz - przyjechali do Bytomia, aby zobaczyć tereny przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe, a więc okolicę przy ul. Tarnogórskiej i Olimpijskiej w centrum, Zabrzańskiej w Szombierkach, Racjonalizatorów w Miechowicach oraz przy ul. Krzyżowej w Łagiewnikach.

fot.UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon