Będzie więcej pieniędzy na rewitalizację Śródmieścia i Rozbarku

Bytom otrzymał dodatkowe środki na rewitalizację Śródmieścia i Rozbarku. Kwota dotacji wzrosła o 4,6 mln zł.

Byt bytom centrum

Pieniądze te zostaną wykorzystane na realizację projektu „Rewitalizacja podobszarów 10,11, 12, 13- Bytom Śródmieście, Rozbark” w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji, który przewiduje nie tylko modernizację budynków mieszkalnych, ale także odnowę i ponowne zagospodarowanie miejskich podwórek (m.in. przy ul. Piłsudskiego oraz Kwietniewskiego). W planach ujęto też wyburzenie niektórych oficyn. Łącznie zmiany nastąpią na 1,22 ha terenu m.in. przy ul. Siemianowickiej, Katowickiej, Piekarskiej, Piłsudskiego i Żeromskiego, a koszt już teraz szacowany był na 25,7 mln zł, z czego niemal 23 mln zł to dofinansowanie.

O przyznaniu kolejnej dotacji dla naszego miasta w środę, 27 maja, poinformowała Izabela Domogała, członek zarządu województwa śląskiego. - Dziś Zarząd Woj. Śląskiego zwiększył poziom dofinansowania projektu pn. "Rewitalizacja podobszarów 10, 11, 12,13 - Bytom Śródmieście Rozbark" – napisała za pośrednictwem mediów społecznościowych Izabela Domogała.

Jak wyjaśnia Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia, zmiany te były możliwe dzięki aktualizacji Gminnego Programu Rewitalizacji, która wynikała m.in. ze zmieniającego się kursu euro i rosnących cenach usług. - Projekt realizowany będzie w systemie zaprojektuj i wybuduj. Z dziewięciu części postępowania na zagospodarowanie terenów przestrzeni miejskich w dwóch z nich rozstrzygnęliśmy już przetargi i wkrótce podpisane zostaną umowy na opracowanie pełnej dokumentacji technicznej i wykonawstwo przy ul. Żeromskiego i ul. Siemianowickiej - wyjaśnia Tomasz Janik, kierownik Referatu Rewitalizacji Wydziału Strategii, Funduszy Europejskich i Obsługi Inwestora.

Magistrat zapewnia, że prace budowlane powinny ruszyć w przyszłym roku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon