Groźny pożar w Karbiu. Ewakuowano 11 osób

12 zastępów straży pożarnej, w tym OSP Górniki i OSP Stolarzowice, uczestniczyło w nocnej akcji gaśniczej. Palił się dach kamienicy przy ul. Racławickiej w Bytomiu.

Byt pozzarkarb

Do groźnego pożaru doszło późnym wieczorem w czwartek, 28 maja. Zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Racławickiej 10 zostało odebrane o godz. 23.16. Kiedy strażacy dotarli na miejsce, okazało się, że pali się nie tylko dach, ale też poddasze trzykondygnacyjnego budynku. Pracowali aż do 5 rano.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz ewakuowali 11 osób przebywających wewnątrz budynku. Jak relacjonują świadkowie zdarzenia, wśród ewakuowanych było też dwoje małych dzieci. Jeszcze przed przybyciem PSP, palący się budynek samodzielnie opuściły cztery osoby. Jak podkreśla rzecznik prasowy PSP, żadna z ewakuowanych osób nie uskarżała się na dolegliwości i nie wymagała pomocy przybyłego na miejsce ZRM.

pozarraclawicka1

Pożar udało się ugasić przy pomocy trzech prądów wody, a następnie oddymiono i przewietrzono. Konieczne było rozebranie nadpalonej części dachu (ok. 70 m.kw.). Dodatkowo, pogorzelisko zostało sprawdzone dzięki wykorzystaniu kamery termowizyjnej. Oględziny nie wykazały zagrożenia pożarowego. Następnie przeprowadzono też pomiary tlenku węgla, które nie stwierdziły występowania szkodliwej substancji.

Z uwagi na rozległe uszkodzenia, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego podjął decyzję o wyłączeniu budynku z użytkowania. Lokatorzy musieli opuścić swoje mieszkania. Niektórzy noc spędzili u rodziny, inni w hotelu.

Nieznana jest jeszcze przyczyna pożaru. Jeden ze świadków zdarzenia zaznaczył, że ogień pojawił się na klatce schodowej. - Do pożaru w Karbiu zostaliśmy zadysponowani o 23:17. Nasi druhowie wspomogli JRG Bytom w akcji gaśniczej, a następnie rozbiórkowej. Wskutek pożaru kilkanaście osób zostało ewakuowanych. Na miejscu działań pozostaliśmy do ok.godz.5:00 – poinformowali na swoim facebookowym profilu strażacy z OSP Górniki.

fot. Bytom998

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Nielegalny tytoń zabezpieczony przez bytomskich policjantów

Garaże pełne lewego tytoniu

Nowy fotoradar na wroclawskiej

Przy Wrocławskiej stanął fotoradar. Już drugi!

Policja Bytom

2 tys. „lewych” uprawnień. Członkom komisji grozi więzienie

Hybrydowy radiowoz

Kolejne hybrydy w służbie bytomskiej Policji

Kosz jainty

Media wracają do tragedii z Bytomia sprzed lat

Byt wypadek karb bytom

Śmiertelny wypadek w Bytomiu na Karbiu. Nie...