Międzynarodowa akredytacja dla bytomskiego wydziału Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach otrzymał akredytację APHEA dla kierunku studiów zdrowie publiczne. Tym samym stał się pierwszą uczelnią w Polsce, której udało się zdobyć ten certyfikat.

Byt slaski uniwersytet medyczny

Kierunek zdrowie publiczne prowadzony jest przez bytomski Wydział Nauk o Zdrowiu należący do Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Proces akredytacyjny nie należał do najprostszych i trwał kilka lat, ale udało się! Uczelnia zdobyła na 6 lat certyfikat przyznawany przez Agency for Public Health Education Accreditation, europejską instytucję udzielającą międzynarodowej akredytacji ośrodkom akademickim, które prowadzą studia na kierunku zdrowie publiczne. Do tej pory sztuka ta nie udała się żadnej innej polskiej uczelni.

- Sam certyfikat stawia nas natomiast w równym szeregu z najlepszymi uczelniami na świecie, które są przez agencję APHEA certyfikowane - stwierdził dr hab. n o zdrowiu Piotr Romaniuk, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w Bytomiu. - Świadczy to zarówno bardzo dobrze o jakości procesu dydaktycznego, który jest realizowany przez nasz wydział na kierunku Zdrowie Publiczne, jak i o samej ofercie, adekwatności tej oferty do rynku pracy i potrzeb sygnalizowanych przez system zdrowotny i rynek pracy w ogóle - wyjaśnił Piotr Romaniuk.

Co to oznacza w praktyce?

Fakt, że uczelnia może poszczycić się międzynarodową akredytacją oznacza, że program nauczania obowiązujący na kierunku zdrowie publiczne spełnia najwyższe, międzynarodowe standardy kształcenia. Co więcej, absolwenci są nie tylko gruntownie wyszkoleni, a obroniony przez nich dyplom respektowany jest na całym świecie i równy z dyplomami najlepszych uczelni na świecie.

- To daje absolwentom i studentom nie tylko perspektywy związane z pracą, ale także dotyczące rozwijania swoich pasji zawodowych i naukowych, możliwości kontynuowania nauki na uczelniach na całym świecie. Ów certyfikat stanowi potwierdzenie tego, iż osoby takie jak najbardziej spełniają kryteria i wymagania przez takie uczelnie stawiane. - tłumaczy Piotr Romaniuk.

fot. Śląski Uniwersytet Medyczny

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon