4 akcesoria, które warto zabrać ze sobą na pieszą wycieczkę

Każdy, kto uwielbia trekking, doskonale zdaje sobie też sprawę z tego, że odpowiednie przygotowanie do niego to podstawa udanej wyprawy. Dba o buty, odpowiednią odzież, solidny plecak i jego wyposażenie. Jeśli i ty chciałbyś dołączyć do grona „wędrowców”, na pewno masz zgromadzone najbardziej potrzebne rzeczy. Zastanawiasz się, co jeszcze mógłbyś zabrać? Oto 4 przykłady przydatnych podczas każdej wyprawy akcesoriów.

Byt rodzinna wedrowka

Na początek: Weź lepszy plecak

Zanim jeszcze zaczniesz pakować akcesoria do plecaka, zastanów się, czy jest on odpowiedni. Na krótką przechadzkę pewnie wystarczy niewielki i z prostą konstrukcją, jednak daleka piesza wyprawa może wymagać lepszego przygotowania. Dlatego powinieneś wybrać taki plecak, który będzie ci wygodnie nosić i który nie będzie przekrzywiał się, czy uwierał. Zastanów się, czy nie warto wybrać takiego ze stelażem.

Dopiero kiedy będziesz miał pewność, że jest odpowiedni, przyjdzie pora na jego spakowanie.

Po pierwsze: Apteczka

Bez wątpienia jest to niezbędny przedmiot podczas każdej wyprawy. Nigdy nie możesz być pewien, co wydarzy się po drodze, dlatego musisz zaopatrzyć się w rzeczy, które w razie przykrego wypadku pozwolą ci na udzielenie pierwszej pomocy. Nawet jeśli to tylko drobne otarcie, warto od razu je zabezpieczyć, aby nie zmieniło się w poważniejszą ranę, uniemożliwiającą chodzenie.

Apteczka może być nawet tą samochodową: jest ona standardowo wyposażona w najważniejsze rzeczy. Jeśli takiej nie mamy, warto skompletować własnoręcznie cały zestaw przydatnych rzeczy, takich jak bandaże, gaziki jałowe, plastry, małe nożyczki, koc, chusta, czy maseczka do sztucznego oddychania. Mając na uwadze różnorodne zdarzenia, warto dorzucić tam podstawowe leki, a także wodę utlenioną.

Po drugie: Latarka

Nawet jeżeli nie zamierzasz nigdzie chodzić w nocy, powinieneś na wszelki wypadek zabrać ze sobą dobrą latarkę z mocnym światłem i wytrzymałym akumulatorem. Jak już wiesz, zawsze mogą zdarzyć się nieprzewidziane wypadki na trasie. Czasami może okazać się też, że wycieczka jest tak udana, iż zapuścisz się nieco dalej, niż było w planach, a wówczas o wieczorny (lub nocny) powrót już nietrudno.

Po trzecie: Kompas

Kompas to rzecz niezbędna podczas każdej dłuższej wyprawy w góry. Kiedy bowiem skończy się zasięg w telefonie, nie będziesz już miał możliwości skorzystania z nawigacji. W takim przypadku na nieznanej trasie, zwłaszcza kiedy brakuje wyraźnie oznakowanego szlaku, powinieneś sięgnąć po tradycyjne metody odróżniania stron świata.

Na wycieczki warto wybrać kompas w solidnej, metalowej obudowie. Przykładem może być kompas MFH, dostępny w sklepie kolba.pl. Będzie on niezawodnym towarzyszem każdej wyprawy, który pozwoli na łatwe określanie kierunków świata. Został wyposażony w soczewkę i precyzyjną skalę, co jeszcze bardziej ułatwia odczyty.

Po czwarte: Spray na komary

Insekty są wyjątkowo uciążliwe w miastach, na wsiach i w górach. Dlatego, jeśli nie chcesz wrócić cały w czerwonych, swędzących bąblach, lepiej nie zapomnij o odpowiednim, silnym spray na komary. Będzie on szczególnie potrzebny, jeśli wybierasz się na wycieczkę z dziećmi. Najmłodsi członkowie rodziny mogą szybko zniechęcić się do wędrówek, jeśli insekty będą dla nich zbyt dokuczliwe.

fot. materiały prasowe

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon